Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie

Koronawirus w Polsce. Senator Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że znajduje się na kwarantannie. Polityk dodał, że miał kontakt z Janem Filipem Libickim, u którego stwierdzono obecność COVID-19.

Share
Koronawirus w Polsce. Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie
Źródło: PAP
d43kbmx

Senator Kwiatkowski poinformował, że "do środy będzie przebywać na kwarantannie, mając nadzieję, że wtedy wyniki testów ostatecznie potwierdzą, że jest zdrowy". "Życzę zdrowia wam wszystkim" - napisał polityk na Twitterze.

Zobacz też: Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Koronawirus w Polsce. Senator Jan Filip Libicki zakażony

W sobotę Jan Filip Libicki oświadczył, że jest zakażony koronawirusem. - W czwartek wracałem samochodem z Senatu do domu. Było gorąco, więc włączyłem klimatyzację. Po powrocie do domu poczułem początki przeziębienia. Pomyślałem, że to przez klimatyzację. Pojawiła się jednak gorączka, której nie były w stanie zbić leki. Skojarzyłem, że to jeden z objawów koronawirusa i w sobotę o 10:00 pojechałem do szpitala jednoimiennego w Poznaniu – mówił Wirtualnej Polsce senator PSL.

d43kbmx

Lekarze postanowili zrobić politykowi test na koronawirusa. – Tego samego dnia o 17:00 dostałem telefon, że mam wziąć piżamę i stawić się w szpitalu. Lekarze mówią, że trochę tu poleżę. Dostaję leki i czuję się, jakbym miał początki grypy – dodał polityk Wśród objawów wylicza kaszel, gorączkę, bóle mięśni i ogólne osłabienie. Nie zna źródła zakażenia.

Sanepid poprosił senatora o stworzenie listy z nazwiskami wszystkich osób, z którymi spotkał się w ciągu minionego tygodnia. Ma także – w miarę możliwości - podać ich numery telefonu. Dzięki temu służby będą mogły szybko ostrzec potencjalnie zagrożonych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43kbmx

Podziel się opinią

Share
d43kbmx
d43kbmx
Więcej tematów