Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Senator Jan Filip Libicki w szpitalu. Mówi o objawach

Koronawirus w Polsce. Senator Jan Filip Libicki trafił do szpitala po tym, jak test potwierdził zakażenie koronawirusem. Polityk w ciągu ostatnich dni widział się z dziesiątkami polityków w Sejmie i Senacie. Sanepid ustala nazwiska potencjalnie zagrożonych zakażeniem.

Share
Koronawirus w Polsce. Senator Jan Filip Libicki w szpitalu. Mówi o objawach
Źródło: PAP
d1cqh2h

- W czwartek wracałem samochodem z Senatu do domu. Było gorąco, więc włączyłem klimatyzację. Po powrocie do domu poczułem początki przeziębienia. Pomyślałem, że to przez klimatyzację. Pojawiła się jednak gorączka, której nie były w stanie zbić leki. Skojarzyłem, że to jeden z objawów koronawirusa i w sobotę o 10:00 pojechałem do szpitala jednoimiennego w Poznaniu – mówi Wirtualnej Polsce Jan Filip Libicki, senator PSL.

Lekarze postanowili zrobić politykowi test na koronawirusa. – Tego samego dnia o 17:00 dostałem telefon, że mam wziąć piżamę i stawić się w szpitalu. Lekarze mówią, że trochę tu poleżę. Dostaję leki i czuję się, jakbym miał początki grypy – relacjonuje senator PSL. Wśród objawów wylicza kaszel, gorączkę, bóle mięśni i ogólne osłabienie. Nie zna źródła zakażenia.

d1cqh2h

Sanepid poprosił senatora o stworzenie listy z nazwiskami wszystkich osób, z którymi spotkał się w ciągu minionego tygodnia. Ma także – w miarę możliwości - podać ich numery telefonu. Dzięki temu służby będą mogły szybko ostrzec potencjalnie zagrożonych.

- W Senacie widziałem się z wieloma osobami. Podawałem rękę, witałem się. Nie jestem w stanie przypomnieć sobie wszystkich, ale zrobiłem listę z nazwiskami wszystkich, których kojarzę – mówi Jan Filip Libicki. Polityk o swojej chorobie poinformował w mediach społecznościowych w sobotę wieczorem.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: <a href="https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus">Koronawirus</a> w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d1cqh2h

Podziel się opinią

Share
d1cqh2h
d1cqh2h
Więcej tematów