Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Krzesiny. Zakażeni żołnierze bazy lotniczej

16 żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego (BLT) w poznańskich Krzesinach jest zakażonych koronawirusem. Kwarantanną objęto 100 osób, które czekają na wynik testu.

Koronawirus. Polska. Zakażeni żołnierze w bazie F-16Koronawirus. Polska. Zakażeni żołnierze w bazie F-16Źródło: PAP, fot: Jakub Kaczmarczyk
d26qbmt
d26qbmt

Oficer prasowy 31. BLT mjr Krzysztof Terzyk poinformował, że ognisko koronawirusa nie wpływa na realizowanie szkoleń w bazie. "Loty samolotów F-16 odbywają się zgodnie z założonymi planami" - podkreślił.

"U 16 żołnierzy 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W związku z zaistniałą sytuacją wszystkie osoby, które mogły zostać narażone na zakażenie, zostały niezwłocznie zgłoszone do wojskowych służb sanitarnych. Żołnierze ci zostali poddani kwarantannie. Aktualnie kwarantanną objętych jest ponad 100 osób, które czekają na wynik" - dodał.

Koronawirus. Polska. Zakażeni żołnierze w bazie F-16

Terzyk tłumaczy, że żołnierze ściśle stosują się do zaleceń służb sanitarnych i epidemiologicznych. "Osoby przekraczające bramy jednostki poddawane są profilaktycznemu mierzeniu temperatury ciała. Żołnierze i pracownicy resortu obrony narodowej stosują bezpieczną odległość pomiędzy sobą oraz zasadę utrzymywania higieny poprzez stosowanie środków dezynfekujących" - wyjaśniał.

Bernie Sanders na kongresie Lewicy? Wiceprzewodnicząca klubu zabiera głos

Według majora w jednostce, wszędzie gdzie to możliwe, stosowany jest tryb komunikacji teleinformatycznej, a personel bazy jest informowany o sposobach profilaktyki rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wojskowy nie podał, jakie było źródło zakażenia żołnierzy.

d26qbmt

Według informacji podanych przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu od początku pandemii w regionie zanotowano 6230 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego 935 to przypadki aktywne. 238 osób zmarło, a 5057 wyzdrowiało.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d26qbmt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26qbmt
Więcej tematów