Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Krystyna Pawłowicz sugeruje, by "nie oglądać się na innych"

Coraz więcej osób w Polsce jest zarażonych koronawirusem. Rząd podejmuje kolejne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 w kraju. Sposób, w jaki państwo radzi sobie z epidemią, zyskał aprobatę Krystyny Pawłowicz.

Share
Koronawirus w Polsce. Krystyna Pawłowicz sugeruje, by "nie oglądać się na innych"
Źródło: Getty Images
dwrttfv

"Byliśmy już bezsilni w wielu sferach życia i decyzji, zastępowani u siebie inicjatywami i interesami zewnętrznymi silniejszych. Zaraza pokazuje jednak, że możemy jednak odtworzyć swe własne państwo, przejąć w nim inicjatywę i w czasach zagrożeń bronić się. Nie oglądajmy się na innych" - napisała na Twitterze Krystyna Pawłowicz.

Wcześniej była posłanka PiS apelowała do firm odzieżowych "mających teraz kłopoty przestojowe z powodu skutków koronowirusa", by zaproponowały agendom rządowym "usługę szycia maseczek i fartuchów itp. potrzebnych rzeczy, których brakuje, a potrzeba mnóstwo".

Rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego. Odwołano imprezy masowe, zawieszono zajęcia na uczelniach, w przedszkolach i szkołach do 25 marca. Zamknięte są muzea, kina, restauracje i bary. Cudzoziemcy nie mogą wjeżdżać do Polski. Ograniczono ruch kolejowy i lotniczy.

dwrttfv

Koronawirus w Polsce. Kwarantanna może zostać przedłużona

– Do końca przyszłego tygodnia mogą być już tysiące zakażonych. Pod koniec tego tygodnia i na początku przyszłego trzeba będzie decyzję [ws. społecznej kwarantanny] podjąć. Niewykluczone, że społeczna kwarantanna zostanie przedłużona. Jeżeli zwiększa się liczba chorych, to trzeba reagować zaostrzając środki – powiedział w rozmowie z Radiem ZET minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Rządzący sugerują pracownikom przechodzenie na pracę zdalną. Sami również chcą przebywać jak najmniej w zgromadzeniach.

- Będziemy zmieniali ustawę o Radzie Ministrów, m.in. po to, żeby posiedzenia rządu mogły się odbywać w formule telekonferencji, żeby to była typowa Rada Ministrów, bo w tej chwili to jest obarczone pewnym kłopotem - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk w Programie 3 Polskiego Radia.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwrttfv

Podziel się opinią

Share
dwrttfv
dwrttfv
Więcej tematów