Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kraska zapowiada zmiany

Waldemar Kraska był pytany o sytuację związaną z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak zaznaczył wiceminister zdrowia, od kilku tygodni obserwowany jest "trend wzrostowy" i nie należy "spodziewać się spadków liczby zakażeń".

Share
Waldemar Kraska o koronawirusie w Polsce Waldemar Kraska o koronawirusie w Polsce Źródło: East News, fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER
d1d76pr

Waldemar Kraska w Radiu Plus był pytany o najnowsze dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem. Jak zaznaczył wiceminister zdrowia, dane zostaną przedstawione o godzinie 10:30.

Koronawirus. Kraska: 223 nowych pacjentów, ponad 4000 zajętych łóżek

- Powiem tak. Mamy od kilku dni widoczny trend wzrostowy. Nie należy spodziewać się spadków liczby zakażeń. Tydzień temu przekroczyliśmy barierę 3000 nowych przypadków i ta liczba rośnie - powiedział.

Wiceminister zdrowia przekazał jednak dane dotyczące liczby pacjentów w szpitalach. - Codziennie widzimy, że przybywa hospitalizacji. 223 kolejne osoby trafiły do szpitala. Mamy ponad 4000 pacjentów - mówił Waldemar Kraska.

"Kompromitacja". Konsternacja o wpisie Pawłowicz

Koronawirus w Polsce. Kraska: IV fala zakażeń się rozpędza

Jak dodał wiceminister zdrowia, IV fala zakażeń koronawirusem się rozpędza. - Najgorzej jest w województwie lubelskim i podkarpackim. Tam jest ponad 70 proc. zajętych łóżek covidowych - podkreślił polityk. - Nie chcemy dopuścić do tego, żeby zabiegi były przekładane. Myślę, że nie możemy sobie na to pozwolić - dodał Waldemar Kraska.

d1d76pr

W progamie padło też pytanie o kryteria dotyczące żółtych i czerwonych stref, które mają być wprowadzane w powiatach najbardziej dotkniętych epidemią koronawirusa.

Koronawirus a strefy. Wiceminister mówi o zmianach

Wiceminister Kraska zaznaczył, że w czwartek odbywa się sztab kryzysowy, na którym zaproponowane zostaną nowe wytyczne. Strefa żółta zostałaby wprowadzona tam, gdzie średnia z 14 dni na 10 tys. mieszkańców wyniesie co najmniej 24 zakażenia, zaś strefa czerwona tam, gdzie liczba ta przekroczy 36 zakażeń na 10 tys. mieszkańców.

Poprzednie średnie, przedstawione w sierpniu przez resort zdrowia, były o wiele niższe: wynosiły 12 (strefa żółta) i 24 (strefa czerwona) na 10 tys. mieszkańców z ostatnich 14 dni. Jak informowaliśmy w Wirtualnej Polsce, z danych analityka Piotra Tarnowskiego, aż 49 powiatów w całej Polsce spełnia kryteria (z sierpnia - red.) wprowadzenia lokalnych obostrzeń w związku z zakażeniami koronawirusem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1d76pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1d76pr
d1d76pr
Więcej tematów