Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kolejny przypadek w liceum w Gdyni

Koronawirus pojawia się w kolejnych szkołach w Polsce. Jednak nie wszyscy decydują się na zawieszenie prac placówek. Dyrekcja II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni zadecydowała, że wystarczy wysłać klasę zarażonego ucznia na kwarantannę.

Share
Koronawirus w Polsce. Od 1 września uczniowie wrócili do szkół
Koronawirus w Polsce. Od 1 września uczniowie wrócili do szkół Źródło: Agencja Gazeta
d1bt4tn

To drugi przypadek koronawirusa w gdyńskim liceum. Pierwszy wynikał z feralnej "osiemnastki", która miała miejsce w ostatnim tygodniu sierpnia. Jak poinformował Tomasz Kiliński, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdyni uczniowie chcieli "odbić sobie" zaległe imprezy. Efekt? Trzech uczniów zarażonych w II LO i sześciu w VI.

Wówczas tylko druga szkoła zdecydowała się przejść na nauczanie zdalne, z którego powróciła zaraz po zakończeniu kwarantanny. O kolejnym zarażeniu w szkole poinformował nas zatroskany uczeń. Nasz czytelnik jest sceptyczny wobec decyzji o pozostawieniu uczniów w szkole. Co na to dyrekcja szkoły?

Porozmawialiśmy z panią Elżbietą Zarębą, dyrektorką szkoły. Przyznała ona, że faktycznie pierwsze przypadki koronawirusa pojawiły się w szkole już na początku września, ale pochodziły one z imprez osiemnastkowych i łatwo było znaleźć ich źródło. - Wówczas dwie klasy trafiły na kwarantannę. W środę rano jeden z uczniów poinformował nas o tym, że ma wynik dodatni - mówi dyrektorka.

d1bt4tn

- Zachował się bardzo odpowiedzialnie. W tym tygodniu nie przyszedł do szkoły. Natychmiast poinformowaliśmy sanepid i rodziców. Jego klasa została zwolniona do domów. Będzie przebywać na kwarantannie - dodaje Zaręba.

Koronawirus. Coraz więcej szkół na nauczaniu zdalnym

Od 1 września szkoły w Polsce i większości państw europejskich wróciły do nauczania stacjonarnego. Minister edukacji Dariusz Piontkowski mówił, że decyzja wywołała "przytłaczającą falę zadowolenia nauczycieli i uczniów". Szkół, w których wykrywane są przypadki koronawirusa, przybywa niemal codziennie, ale wciąż stanowią niewielki ułamek polskiego szkolnictwa. We wtorek ministerstwo podało, że na niemal 50 tys. placówek oświatowych tylko 70 naucza zdalnie.

Koronawirus w dużych miastach? "Należałoby tam wprowadzać czerwone strefy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1bt4tn

Podziel się opinią

Share
d1bt4tn
d1bt4tn
Więcej tematów