Trwa ładowanie...

Koronawirus i szkoła. Poznań z zamkniętym liceum. Wirus na radzie pedagogicznej

Koronawirus. Zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono wśród nauczycieli z III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego w Poznaniu. Zajęcia stacjonarne w szkole zawieszono.

Share
Koronawirus a szkoła. Poznań z zamkniętym liceum. Wirus na radzie pedagogicznej
Koronawirus a szkoła. Poznań z zamkniętym liceum. Wirus na radzie pedagogicznejŹródło: Getty Images, Fot: Artur Widak, NurPhoto
db8vbpd

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch nauczycieli III Liceum Ogólnokształcącego im. św. Jana Kantego - podaje Radio Poznań. Stacja wyjaśnia, to pierwsza szkoła w stolicy Wielkopolski, która z powodu SARS-CoV-2 musiała zawiesić zajęcia stacjonarne.

Do końca tygodnia zajęcia odbywają się w systemie nauki zdalnej. Nie jest wykluczone, że zakażeń będzie więcej, bo służby sanitarne wiedzą, że zakażeni spotkali się z większą grupą nauczycieli na szkolnym zebraniu.

Zobacz też: Konflikt w Zjednoczonej Prawicy. Ryszard Czarnecki: "Najgłębszy i najpoważniejszy kryzys od 6 lat"

Najpierw infekcję potwierdzono u jednego nauczyciela liceum. Drugi przypadek sanepid wiąże z kontaktem obu osób na spotkaniu rady pedagogicznej.

db8vbpd

- W związek z tą radą zdecydowano o objęciu kwarantanną większej liczby nauczycieli - przekazała PAP Anna Pawłowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane ministerstwa

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 748 osób - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort poinformował również o śmierci następnych pięciu osób.

W Wielkopolsce od początku pandemii potwierdzono 6,8 tys. przypadków zakażeń SARS-CoV-2 i ponad 250 zgonów z powodu COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
db8vbpd

Podziel się opinią

Share
db8vbpd
db8vbpd
Więcej tematów