Trwa ładowanie...
d33yt0a

Koronawirus w Polsce. Kolejne ognisko koronawirusa w województwie wielkopolskim. Komunikat burmistrza miasta i gminy Mikstat

Koronawirus w Polsce. Wykryto kolejne ognisko koronawirusa w województwie wielkopolskim. Wykryto je w zakładzie drobiarskim. Komunikat w tej sprawie wydał burmistrz miasta i gminy Mikstat.
Share
Kolejne ognisko koronawirusa w województwie wielkopolskim
Kolejne ognisko koronawirusa w województwie wielkopolskimŹródło: Materiały prasowe
d33yt0a

Koronawirus w Polsce. Kolejne ognisko w województwie wielkopolskim

W gminie Mikstat w powiecie ostrzeszowskim (województwo wielkopolskie) wykryto ognisko koronawirusa w zakładzie drobiarskim. Zakażonych koronawirusem jest tam ponad 150 osób, a wciąż trwają testy, które mają dać odpowiedź na pytanie, czy zakażonych jest więcej. W tej sprawie specjalny komunikat wydał burmistrz miasta i gminy Mikstat.

"W związku z pytaniami mieszkańców miasta i gminy Mikstat w sprawie zagrożenia epidemiologicznego związanego z COVID-19 kierowanymi do Burmistrza Miasta i Gminy Mikstat informuję, że powodowany troską o zdrowie mieszkańców oraz ich prawem do rzetelnej i obiektywnej informacji wystąpiłem do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrzeszowie, jako organu administracji rządowej odpowiedzialnego za ochronę zdrowia na obszarze powiatu ostrzeszowskiego z prośbą o informację na temat aktualnej sytuacji zdrowotnej oraz ewentualnych zagrożeń wynikających z epidemii COVID-19 na terenie miasta i gminy Mikstat oraz działań podejmowanych celem ochrony zdrowia mieszkańców w związku z epidemią COVID-19" - głosi komunikat podpisany przez Henryka Zielińskiego.

d33yt0a

Koronawirus w Polsce. Ognisko koronawirusa w gminie Mikstat

Burmistrz miasta i gminy Mikstat chce zorganizować w tej miejscowości specjalny punkt pobrań do badań na obecność koronawirusa. "Zwróciłem się także do Wojewody Wielkopolskiego oraz PPIS w Ostrzeszowie o jak najszybsze zorganizowanie w Mikstacie punktu pobrań „drive-thru” do badań w kierunku COVID-19, żeby zabezpieczyć mieszkańcom miasta i gminy prawo do niezbędnej profilaktyki."

Jak dodaje Zieliński, zgodnie z jego zarządzeniem na terenie gminy odbędzie się ponowna dezynfekcja przystanków autobusowych oraz wszelkich wejść do instytucji publicznych.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Rabiej ostrzega przed jesienią. "Będziemy mieć duży kłopot"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33yt0a

Podziel się opinią

Share
d33yt0a
d33yt0a
Więcej tematów