Trwa ładowanie...
dj2wnom

Koronawirus w Polsce. Kiedy otwarcie granic? Wiceszef MSZ: decyzja w ciągu najbliższych godzin

Wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk poinformował, że decyzja w sprawie ponownego otwarcia granic zostanie wydana już niedługo. - Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane - stwierdził polityk.
Share
Koronawirus w Polsce. Granice wciąż pozostają zamknięte
Koronawirus w Polsce. Granice wciąż pozostają zamknięteŹródło: East News
dj2wnom

Wciąż nie wiemy, kiedy podróżowanie za granicę będzie w pełni możliwe. W sprawie zagranicznych wyjazdów postanowił wypowiedzieć się wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.

- Różne warianty dotyczące ewentualnego otwarcia granic są rozważane. (…) Dyskusja się w tej chwili finalizuje i decyzje będą ogłoszone w najbliższych nawet nie tyle dniach, co godzinach - powiedział minister cytowany przez RMF FM.

Szynkowski vel Sęk dodał jednak, że wszystko będzie zależeć od rekomendacji Ministerstwa Zdrowia i decyzji MSWiA. Dopiero gdy wszystkie organy stwierdzą, że podróżowanie za granicę jest dostatecznie bezpieczne, granice zostaną otwarte.

dj2wnom

Zobacz także: Wybory 2020 r. prof. Antoni Dudek: Kaczyński mówiąc o "chamskiej hołocie" nie pomógł A. Dudzie

Koronawirus w Polsce. Granice wciąż zamknięte

Większość państw Unii Europejskiej zapowiedziało już stopniowe otwieranie swoich granic. Swobodne przemieszczanie się między krajami ogłosiły już m.in. Włochy czy Austria. Z kolei od 15 czerwca granice otworzą Niemcy, Czechy, Francja i Grecja.

Nieco później, bo 22 czerwca granice otworzy Hiszpania.

Aktualnie Polska to jedyny kraj Grupy Wyszehradzkiej, który nadal nie otworzył granic dla swoich sąsiadów. Podróżować można natomiast między Czechami, Słowacją a Węgrami czy Austrią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj2wnom

Podziel się opinią

Share
dj2wnom
dj2wnom
Więcej tematów