Trwa ładowanie...

Otwarcie granic. Polacy wyrazili się jasno w najnowszym sondażu

Zdecydowana większość Polaków chce otwarcia granic - wynika z najnowszego sondażu Estymator. Aż 51 proc. ankietowanych odpowiada się za powrotem do poprzedniego reżimu granicznego. Nastroje studzi szef MSWiA.

Share
Otwarcie granic. Polacy wyrazili się jasno w najnowszym sondażu
Źródło: Getty Images
d1z1bl9

Z badania przeprowadzonego przez pracownię Estymator dla dorzeczy.pl wynika, że 20,1 proc. ankietowanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 35 proc. ankietowanych "raczej tak" na pytanie: czy Polska powinna zdecydować się na otwarcie granic, które zostały zamknięte w związku z pandemią.

Dodatkowo aż 27,1 proc. badanych chce tego dokonać "w połowie czerwca", a kolejne 15,7 proc. "na koniec czerwca". Przywrócenia otwartych granic w lipcu chciałoby 19,6 proc. badanych, a niespełna 5 proc. w sierpniu

d1z1bl9

Na przeciwległym biegunie znajdują się przeciwnicy otwierania przejść granicznych - to w sumie niespełna 30 proc. wszystkich ankietowanych. Odpowiedź "nie wiem/trudno powiedzieć" wybrało 16,4 proc. badanych.

Przypomnijmy, że decyzją szefa MSWiA od połowy marca zamknięto polskie granice, a powracający rodacy do kraju muszą przejść obowiązkową 14-dniową kwarantannę. Z jej odbywania (od 4 maja) zostali zwolnieni pracownicy transgraniczni oraz studenci i uczniowie szkół zagranicznych. Mariusz Kamiński pytany o ewentualną datę otwarcia granic, nie chciał udzielić szczegółowej odpowiedzi. Szef MSWiA przyznał, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze przed Bożym Ciałem (czwartek - red.), jednak nie wiadomo kiedy zostanie ogłoszona i wejdzie w życie.

Badanie przeprowadzono w dniach 5 czerwca 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1100 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI. Sondaż wykonała pracownia Estymator www.estymator.com.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: dorzeczy.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

d1z1bl9

Podziel się opinią

Share
d1z1bl9
d1z1bl9
Więcej tematów