Trwa ładowanie...

Ogromne korki na polsko-niemieckich przejściach granicznych

- Jest paraliż na przejściach - donoszą kierowcy, którzy chcą przekroczyć polsko-niemieckie granice. Na przejściach utworzyły się korki na wiele kilometrów.
Share
Problemy kierowców na przejściach granicznych
Problemy kierowców na przejściach granicznychŹródło: Dariusz Gorajski / Forum
d42knpd

- Jest mega korek. Ludzie są zmęczeni. Stoję na granicy z Niemcami już 8 godzin i będę stał jeszcze 1,5. Przejechaliśmy tylko 700 metrów. Jest paraliż na przejściu - donosi z Frankfurtu dr Marcin Anaszewicz, politolog obecnie mieszkający w Belgii. Na innych polsko-niemieckich przejściach granicznych nie jest lepiej. - Wszystkie granice stanęły. W Zgorzelcu jest to samo - dodaje nasz rozmówca.

- Tydzień temu było ciężko, ale nie aż tak. Jest maskara, straż graniczna prawdopodobnie poległa organizacyjnie. Nie przygotowała się na liberalizację przepisów i na długi weekend w Niemczech. Ministerstwo też zawiniło, nie koordynuje sytuacji - ocenił.

Dr Anaszewicz zwrócił uwagę, że przez paraliż przejść granicznych, zakłócane jest życie mieszkańców m.in. Frankfurtu. - Polska importuje państwo z tektury do Niemiec. Nie potrafimy sobie poradzić organizacyjnie i to się odbija na innych państwach. - podkreślił politolog.

d42knpd

Zobacz też: Łukasz Szumowski do dymisji? Władysław Kosiniak Kamysz powiedział, kiedy będzie to koniecznie

Wielokilometrowe korki utworzyły się też w Jędrzychowicach czy Kołbaskowie. Tam na wjazd do Polski również trzeba czekać kilka, a nawet kilkanaście godzin.

Przypomnijmy, że od soboty nie trzeba już przechodzić obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny, by wjechać z z UE do Polski. Dotyczy to osób, które przekraczają granicę w ramach czynności zawodowych, służbowych lub zarobkowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d42knpd

Podziel się opinią

Share
d42knpd
d42knpd
Więcej tematów