Trwa ładowanie...
dm74kzx

Marcin Anaszewicz

Najnowsze informacje
3.5
(4 głosy)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Sieradz

dm74kzx
Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Marcin Anaszewicz to polityk Wiosny Roberta Biedronia pochodzący z Sieradza. Urodził się 20 września 1976 roku. Jest prawnikiem i politologiem, autorem wielu publikacji naukowych z zakresu zarządzania. Ma tytuł doktora nauk społecznych zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończył też zarządzanie wartością firmy w Szkole Głównej Handlowej.

Pełni funkcję prezesa Instytutu Myśli Demokratycznej, czyli think-tanku Wiosny. Stoi na czele sztabu nowej partii. W 2011 i 2014 roku Marcin Anaszewicz był dyrektorem strategicznym zwycięskich kampanii wyborczych Biedronia.

Wcześniej pracował m.in. jako rzecznik prasowy oraz zastępcą dyrektora Departamentu Marketingu Korporacyjnego Poczty Polskiej. Duże doświadczenie zawodowe Marcina Anaszewicza, zdobywane w przedsiębiorstwach państwowych, administracji rządowej i zarządach kilku spółek biznesowych, pozwala mu kierować projektami rozwojowymi i skutecznie prowadzić komunikację marketingową.

Od 2014 roku bliski współpracownik Biedronia mieszka w Słupsku. W ciągu dwóch lat, gdy obejmował stanowisko dyrektora strategicznego w tamtejszym urzędzie miasta, przeprowadził restrukturyzację finansową i organizacyjną Słupska.

Marcin Anaszewicz startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019. Otrzymał drugą pozycję na kujawsko-pomorskiej liście Wiosny. Pierwsze miejsce przypadło Wandzie Nowickiej.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm74kzx
dm74kzx
dm74kzx
Więcej tematów
dm74kzx