Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Żłobki, przedszkola i podstawówki w planach rządu

Koronawirus zmienił życie w Polsce i wszystko wskazuje na to, że dzieci i młodzież nie będą w grupie, którą jako pierwszą obejmą nowe zasady. Kiedy więc, uczniowie wrócą do szkoły? Znoszenie ograniczeń w oświacie rząd przewiduje dopiero w III etapie znoszenia ograniczeń.

Koronawirus w Polsce. Kiedy dzieci wrócą do szkoły? Żłobki, przedszkola i podstawówki w planach rząduŹródło: Agencja Gazeta
d93ghvz
d93ghvz

Oprócz zmian przepisów, które zaczną obowiązywać w I etapie rządowego plany znoszenia ograniczeń, szef rządu i minister zdrowia zaprezentowali kolejne możliwe kroki. Nie wskazano jednak żadnych terminów. Dotyczy to również oświaty.

Kiedy uczniowie wrócą do szkół? Wiadomo tylko, że część dzieci (z klas I-III) pójdzie do szkół, przedszkoli i żłobków dopiero w III etapie. Wtedy uruchomiona zostanie opieka nad dziećmi, które mają zostać podzielone na mniejsze grupy.

Zobacz wideo: Gorąco w Sejmie. Joanna Scheuring-Wielgus przeprosi Elżbietę Witek? Posłanka Lewicy odpowiada

Odmrażanie gospodarki. Kiedy zostaną otwarte szkoły?

Zapowiadane zmiany prawdopodobnie wciąż nie będą oznaczały nauki stacjonarna w klasach, a opieka w placówkach dla najmłodszych dotyczyć ma dzieci pracujących rodziców.

d93ghvz

- Powrót do żłobków i przedszkoli rozumiemy jako opiekę nad dziećmi dla rodziców, którzy nie mogą pozostawić ich w domu - zaznaczył Szumowski.

Wciąż też nie wiadomo, czy sytuacja epidemiczna związana z SAR-CoV-2 pozwoli nawet na takie poluzowanie w oświacie do końca czerwca, kiedy powinien kończyć się rok szkolny.

Koronawirus - szkoły. Co z maturami?

- Propozycje dotyczące edukacji przedstawimy odrębnie z panem ministrem edukacji Dariuszem Piontkowskim. Ten obszar będziemy komunikowali odrębnie - dodał Szumowski.

Nie odpowiedział też na pytania o to, czy uczniowie w ogóle wrócą w tym roku szkolnym do szkół oraz o uczniów przystępujących do egzaminów.

d93ghvz

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

d93ghvz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d93ghvz
Więcej tematów