Trwa ładowanie...
dm3g6f7

Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin podjął ostatnią decyzję jako minister

Wicepremier podał się do dymisji po tym, jak nie zostały przyjęte jego propozycje ws. wyborów prezydenckich 2020. Na koniec zdecydował przekazać środki na produkcję 100 tys. polskich testów na koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin podjął ostatnią decyzję jako minister
Koronawirus w Polsce. Jarosław Gowin podjął ostatnią decyzję jako minister (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
dm3g6f7

Jarosław Gowin z rządu odszedł w poniedziałek po tym, jak jego sugestie ws. głosowania korespondencyjnego nie znalazły poparcia. Złożył je po tym, jak wcześniej odrzucone zostały jego inne propozycje ws. przedłużenia kadencji Andrzeja Dudy o dwa lata. Wicepremier wbrew koalicjantom ze Zjednoczonej Prawicy uważa, że wybory prezydenckie 2020 nie mogą odbyć się 10 maja.

"Moją ostatnią decyzją jako Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazałem Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk środki na produkcję pierwszych 100 tysięcy polskich testów na obecność koronawirusa. Niech ten wspaniały sukces naszych naukowców będzie dla nas wszystkich źródłem nadziei" - poinformował w mediach społecznościowych lider "Porozumienia".

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce a wybory prezydenckie. Jarosław Gowin w sporze z liderem PiS. Będą kolejne dymisje w rządzie?

dm3g6f7

ICHB PAN w Poznaniu postanowił opracować własny test, w oparciu o odczynniki własnej produkcji oraz wyłącznie od polskich producentów. Prototyp został opracowany 20 marca. Instytut współpracuje w tej kwestii z poznańską Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną. Chce, aby testy były powszechnie dostępne. Działanie spotkało się z dużym zainteresowaniem i licznymi deklaracjami chęci pomocy finansowej.

Śledź na żywo: [Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje Relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: Przez Jarosława Kaczyńskiego PiS prze do wyborów. "Będą naciski, by się nie odbyły"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm3g6f7

Podziel się opinią

Share

dm3g6f7

dm3g6f7
Więcej tematów