Trwa ładowanie...
d1r09ab

Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin w kwarantannie, starostwo powiatowe w Hrubieszowie profilaktycznie zamknięte

Mimo, że Jacek Sasin nie był ostatnio w Hrubieszowie, to z powodu jego kwarantanny miejscowe starostwo powiatowe zostało profilaktycznie zamknięte. Nie wiadomo, na jak długo. Jak to możliwe?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie, starostwo powiatowe w Hrubieszowie profilaktycznie zamknięte
Koronawirus w Polsce. Jacek Sasin na kwarantannie, starostwo powiatowe w Hrubieszowie profilaktycznie zamknięte (PAP)
d1r09ab

Od poniedziałku została w Polsce wznowiona bezpośrednia obsługa interesantów w urzędach administracji rządowej i samorządowej. Starostwo powiatowe w Hrubieszowie zostało więc otwarte, po czym... zamknięto je z powrotem. We wtorek m. in. na stronach internetowych urzędu ukazał się komunikat, że od godz. 12 do odwołania starostwo nie będzie przyjmować interesantów.

Powód? Jak pisze we wtorek "Dziennik Wschodni" wszystko przez kwarantannę ministra resortu Aktywów Państwowych Jacka Sasina. Ogłosił on w poniedziałek w mediach społecznościowych, że odbywa 14-dniową kwarantannę, gdyż miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem podczas spotkania z górniczymi związkami zawodowymi.

Co prawda do Hrubieszowa, leżącego na wschodnim skraju Polski, Jacek Sasin nie dotarł, ale 19 maja br. był na Lubelszczyźnie, gdzie odwiedził Krasnystaw i Zamość. Podczas jednego z nich wicepremier spotkał się z hrubieszowskimi samorządowcami. Ci z kolei mają kontakt z pracownikami zatrudnionymi w starostwie w Hrubieszowie.

d1r09ab

Jak pisze "Dziennik Wschodni", po informacji o kwarantannie Jacka Sasina, zaniepokojeni bliscy urzędników zaczęli wydzwaniać do miejscowego sanepidu oraz starostwa. W związku z tym jego władze podjęły decyzję o profilaktycznym zamknięciu urzędu, mimo braku jakikolwiek decyzji w tej sprawie służb sanitarnych. Nadal więc sprawy można tam załatwić wyłącznie zdalnie. Nie wiadomo, jak długo starostwo będzie zamknięte. Natomiast sąsiadujący z nim Urząd Miasta w Hrubieszowie normalnie przyjmuje interesantów.

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1r09ab

Podziel się opinią

Share
d1r09ab
d1r09ab
Więcej tematów