Trwa ładowanie...
d1v0i9n

Koronawirus w Polsce. Informacje na temat pacjentów w Szczecinie

Koronawirus w Polsce - są cztery kolejne przypadki. Dwie osoby przebywają w szpitalu w Szczecinie. Lokalne władze i lekarze przekazali informacje na temat zakażonych. Poszukiwane są "kontakty pośrednie".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Na konferencji w Szczecinie był obecny reporter WP Mateusz Madejski
Koronawirus w Polsce. Na konferencji w Szczecinie był obecny reporter WP Mateusz Madejski (WP.PL)
d1v0i9n

Po konferencji ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który poinformował o czterech kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce, briefing prasowy zorganizowali wojewoda zachodniopomorski i lekarze ze szpitala w Szczecinie. Przebywają tam dwie osoby, u których wyniki badań są dodatnie.

Pacjenci są małżeństwem w średnim wieku, wrócili z północnych Włoch własnym transportem. - Służby mają za zadanie zidentyfikować osoby, które miały kontakt z zakażonymi (tzw. kontakty pośrednie - red.) - powiedział Tomasz Hinc, wojewoda zachodniopomorski.

Jak podkreśliła dr Małgorzata Domagała-Dobrzycka, wojewódzka inspektor sanitarna, kwarantanną objęto trzy osoby, które miały kontakt z zakażonymi.

d1v0i9n

Zobacz też: Ludzie PiS zarobią na koronawirusie? Paweł Mucha oburzony: absurdalne rozumowanie

Pacjenci poinformowali służby sanitarne, że byli we Włoszech. Zostali objęci kwarantanną domową. Kiedy pojawiły się objawy, pacjentów przewieziono specjalną karetką do szpitala. Przebywają tam od 4 marca, dopiero w piątek wyniki badań potwierdziły u nich zakażenie koronawirusem.

Mają wysoką gorączkę i kaszel. Ich stan jest stabilny. Przypomnijmy, że pacjent "zero" przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze. Zakażona koronawirusem jest też osoba, która podróżowała z pacjentem "zero". Przebywa w Ostródzie. Kolejny zakażony jest we Wrocławiu - prawdopodobnie zaraził się w Wielkiej Brytanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1v0i9n

Podziel się opinią

Share

d1v0i9n

d1v0i9n
Więcej tematów