Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce i susza. Arcybiskup Stanisław Gądecki: módlmy się o deszcz

Koronawirus w Polsce - walka z nim to niejedyna intencja, w której modli się arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski apeluje też o "wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz". Nasz kraj zmaga się też z suszą.

Share
Koronawirus w Polsce i susza. Arcybiskup Stanisław Gądecki: módlmy się o deszcz
Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d4jnj5c

Zmaganiom z epidemią koronawirusa w Polsce towarzyszy zmaganie się z suszą. Na problem zwrócił uwagę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz - zaapelował abp Stanisław Gądecki.

Co więcej, poprosił, by w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do modlitw, "ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby". Jak podkreślił arcybiskup, z powodu suszy "setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju".

- Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy - tłumaczył. Przy okazji hierarcha podziękował służbom medycznym i mundurowym oraz osobom duchownym, życia konsekrowanego i wiernym świeckim, "którzy wierną modlitwą, wytrwałą pracą i konkretną pomocą materialną włączają się w walkę o zdrowie i życie Polaków”.

Zobacz też: Mieszkańcy Krynicy-Zdrój protestują przeciwko utworzeniu izolatoriów. Burmistrz: "nie przeżyjemy"

Koronawirus w Polsce. Abp Stanisław Gądecki apelował do premiera Mateusza Morawieckiego

W obliczu epidemii koronawirusa przewodniczący KEP często zabiera głos w sprawach dotyczących wiernych. Arcybiskup Stanisław Gądecki napisał list do premiera Mateusza Morawieckiego ws. restrykcji dotyczących gromadzenia się w kościołach. Opowiedział się za tym, by liczbę osób w kościele uzależnić od metrażu świątyni.

Rząd poluzował niektóre restrykcje, zmienił też obostrzenia dotyczące kościołów.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4jnj5c

Podziel się opinią

Share
d4jnj5c
d4jnj5c
Więcej tematów