Trwa ładowanie...
d7wp6an

Koronawirus w Polsce. Ełk. Starosta Marek Chojnowski zakażony. "Czuję się normalnie"

U starosty ełckiego Marka Chojnowskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. Pozytywny wynik testu otrzymała również jedna osoba z zarządu powiatu. Chorzy zostali objęci domową izolacją.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ełcki starosta Marek Chojnowski zakażony
Koronawirus w Polsce. Ełcki starosta Marek Chojnowski zakażony (Agencja Gazeta)
d7wp6an

O zakażeniu koronawirusem Marek Chojnowski poinformował w niedzielę. Poza starostą, COVID-19 zdiagnozowano także u jednego członka zarządu powiatu.

"Czuję się normalnie, nic mi nie dolega, nie mam temperatury ani żadnych objawów" - powiedział Chojnowski w rozmowie z PAP, cytowany przez TVP3 Olsztyn.

Zarówna ełcki starosta, jak i osoba z zarządu zostali objęcie domową izolacją. Samorządowiec oświadczył jednak, że urząd będzie funkcjonował normalnie.

d7wp6an

Zobacz także: Białoruś. Katarzyna Lubnauer ostro o Andrzeju Dudzie. "W trakcie protestów jeździł na skuterze wodnym"

Koronawirus w Polsce. Starosta Ełku zakażony

Marek Chojnowski poinformował, że przed tym, jak zdiagnozowano u niego koronawirusa, przebywał on na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą zakażoną. Wcześniej był na urlopie, po czym do pracy udał się tylko raz. Wziął wówczas udział w radzie powiatu.

d7wp6an

"Sesja odbywała się zdalnie, więc nie miałem kontaktu z radnymi, a jedynie ograniczony kontakt z niektórymi pracownikami" - tłumaczył.

Obecnie sanepid ustala osoby, które mogły mieć kontakt z chorymi samorządowcami. Następnie wykonane zostaną im badania.

"Urząd funkcjonuje normalne. Ja - tak samo, jak każdy inny członek zarządu - mogę wykonywać zdalnie swoje obowiązki, więc nie ma zagrożenia dla funkcjonowania samorządu" - stwierdził ełcki starosta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7wp6an

Podziel się opinią

Share
d7wp6an
d7wp6an
Więcej tematów