Trwa ładowanie...
d41pu4n

Koronawirus w Polsce. Elbląg: Przedszkolak z COVID-19. Placówka zamknięta

Koronawirusa wykryto u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu. Placówka została zamknięta, a służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Przedszkolak zakażony COVID-19
Koronawirus w Polsce. Przedszkolak zakażony COVID-19 (Pixabay)
d41pu4n

- W związku z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu, informujemy, że placówka została zamknięta i najwcześniej wznowi działalność od wtorku 18 sierpnia - poinformował 14 sierpnia elbląski Urząd Miejski w oficjalnym komunikacie.

Aktualnie służby sanitarne prowadzą postępowania epidemiologiczne z dziećmi i ich bliskimi, a także pracownikami przedszkola, którzy mieli kontakt z zakażonym dzieckiem. Ponadto obiekt, w którym mieści się przedszkole, zostanie poddany dezynfekcji.

Koronawirus w Polsce. Elbląg: Przedszkolak zakażony COVID-19

- Wczoraj późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o pozytywnym wyniku testu u jednego z dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 11 w Elblągu. Od razu wdrożone zostały procedury sanitarne. Placówka, w której przebywało w dwóch grupach po ok. 12 - 13 dzieci oraz 10 pracowników, od dziś jest zamknięta - podkreślił cytowany w komunikacie Prezydent Elbląga Janusz Nowak.

d41pu4n

Nowak dodał jednocześnie, że dziecko, u którego stwierdzono koronawirusa, ostatni raz przebywało w placówce w czwartek 6 sierpnia. Wszystkie dzieci, ich bliscy, a także personel przedszkola, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną osobą, przejdą testy.

Jeżeli wyniki będą ujemne, wówczas od wtorku 14 sierpnia przedszkole wznowi działalność.

Źródło: elbląg.eu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41pu4n

Podziel się opinią

Share
d41pu4n
d41pu4n
Więcej tematów