Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Działacze PiS-u w Olsztynie zamówili mszę w intencji zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach 2020 r.

Mimo epidemii koronawirusa w Polsce, działacze Prawa i Sprawiedliwości w Olsztynie zamówili mszę w intencji powodzenia prezydenta Andrzeja Dudy w wyborach 2020 r. Odbyła się ona w niedzielę w katedrze św. Jakuba, największej świątyni w tym mieście.

Share
Koronawirus w Polsce. Działacze PiS-u w Olsztynie zamówili mszę w intencji zwycięstwa Andrzeja Dudy w wyborach 2020 r.
Źródło: FORUM
d3jd1wj

Mimo ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa w Polsce, jeden z działaczy PiS-u w Olsztynie rozesłał w sobotę wieczorem sms do sympatyków tej partii z zaproszeniem "na mszę za Ojczyznę w intencji wyboru Prezydenta A. Dudy na drugą kadencję". Co jednak ciekawe, wzmianka dotycząca ponownego wyboru Dudy zniknęła zaproszenie na stronach internetowych lokalnych struktur tej partii. Jest tam mowa wyłącznie o mszy za ojczyznę.

- Kiedy to czytałem, zastanawiałem się, czy komuś nie odebrało rozumu. Msza w intencji wyboru prezydentato pomysł sam w sobie idiotyczny, ale jeszcze bardziej dziwi mnie ściąganie do kościoła setek ludzi, w sytuacji pandemii. Nie wiem, jak sobie nasze władze partii wyobrażają taką mszę i czy np. będą wypraszać sympatyków, jeśli przyjdzie ich zbyt wielu? Będą robili selekcję według wysokości wpłacanych składek - powiedział lokalny działacz PiS-u "Gazecie Wyborczej", która jako pierwsza napisała o tej sprawie.

Według niej pomysł zamówienia mszy św. w intencji reelekcji Andrzeja Dudy w wyborach 2020 r. skrytykował rzecznik prasowy archidiecezji warmińskiej:

d3jd1wj

- To jest robienie kampanii i w ten sposób upolitycznia się Kościół. Modlitwa za ojczyznę i rządzących jak najbardziej jest wskazana. Można wtedy dodać słowa o "mądry wybór Polaków", ale bez podawania nazwisk - powiedział "Gazecie Wyborczej" ks. Marcin Sawicki.

Ostatecznie jednak odprawiający tę mszę proboszcz archikatedry olsztyńskiej ks. Andrzeja Lesińskiego powiedział z ambony, że nabożeństwo jest sprawowane w intencji ojczyzny i sprawujących rządy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. O wyborze Andrzeja Dudy nie wspomniał.

Zobacz też: Polityka w obliczu koronawirusa. Poseł PO Artur Łącki: jestem rozczarowany

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3jd1wj

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jd1wj
d3jd1wj
Więcej tematów