Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Zarażona kobieta pojechała na zakupy, trafiła na 2 miesiące do aresztu

Zarażona koronawirusem 54-letnia mieszkanka powiatu wyszkowskiego wybrała się na zakupy do sklepu w powiecie ostrołęckim. Trafiła do aresztu. Wszystkie czynności procesowe, od zatrzymania przez policję, poprzez postawienie zarzutów w prokuraturze, aż do posiedzenia sądu, odbyły się zdalnie, w formie videokonferencji.
Share
Koronawirus w Polsce. Zarażona 54-letnia mieszkanka Wyszkowa została zatrzymana przez policję
Koronawirus w Polsce. Zarażona 54-letnia mieszkanka Wyszkowa została zatrzymana przez policję
d17s59j

- Policjanci otrzymali informację z własnego źródła, że 54-letnia kobieta zarażona koronawirusem robiła zakupy w lokalnym sklepie spożywczym w jednej z miejscowości w powiecie ostrołęckim. Została zatrzymana z zachowaniem szczególnym środków ostrożności, w drodze powrotnej do domu. Co ciekawe, na zakupy pojechała samochodem z mężem, który jest zdrowy. Po zatrzymaniu kobieta trafiła do specjalnie przystosowanego pomieszania dla osób zarażonych koronawirusem - powiedział w niedzielę Wirtualnej Polsce podkom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrołęce.

Policja ustaliła, że w momencie, kiedy kobieta z wirusem COVID 19 robiła zakupy, w sklepie przebywało 7 osób. Trafiły one pod nadzór miejscowego sanepidu.

d17s59j

Co jednak ciekawe, jak informują policjanci w Ostrołęce wszystkie czynności procesowe wykonywane z osobą zarażoną koronawirusem, łącznie z posiedzeniem sądu, dzięki systemom teleinformatycznym były prowadzone w formie videokonferencji z siedziby policji w Ostrołęce. Mieszkanka powiatu wyszkowskiego usłyszała zarzut sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób. Grozi jej za to do 8 lat więzienia oraz wysoka kara grzywny. Na wniosek prokuratora, w sobotę sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowani zarażonej kobiety na 2 miesiące i została przewieziona do zakładu karnego.

Zobacz też: Polityka w obliczu koronawirusa. Poseł PO Artur Łącki: jestem rozczarowany

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d17s59j

Podziel się opinią

Share
d17s59j
d17s59j
Więcej tematów