Trwa ładowanie...
dcujc9t

Koronawirus w Polsce. Personel i pacjenci zakażeni. Szpital w Nowej Dębie zamyka oddziały

22 osoby w szpitalu w Nowej Dębie (woj. podkarpackie) są zakażone koronawirusem. Wśród chorych znajdują się członkowie personelu oraz pacjenci. Władze placówki wstrzymały do odwołania przyjęcia na kilku oddziałach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. 13 członków personelu szpitala w Nowej Dębie zakażonych
Koronawirus w Polsce. 13 członków personelu szpitala w Nowej Dębie zakażonych (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
dcujc9t

O zdiagnozowaniu koronawirusa w podkarpackim szpitalu poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tarnobrzegu. Chorych na COVID-19 jest 13 członków personelu medycznego.

- 13 osób z personelu medycznego (w tym lekarze i pielęgniarki) ze SP ZOZ w Nowej Dębie ma potwierdzony dodatni wynik na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Wszystkie osoby z kontaktu są poddane kwarantannie. W dalszym ciągu trwa dochodzenie epidemiologiczne - zakomunikował w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" PPIS w Tarnobrzegu.

Zakażonych koronawirusem jest także 9 pacjentów przebywających szpitala w Nowej Dębie. Według informacji lokalnego serwisu tyna.info.pl, wszyscy zarazili się od pacjenta, który leczył się na oddziale wewnętrznym.

dcujc9t

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy powrót do normalności? Główny Inspektor Sanitarny MSWiA odpowiada

Koronawirus w Polsce. Szpital w Nowej Dębie zamyka oddziały

Z uwagi na sytuację panującą w podkarpackim szpitalu, władze placówki w Nowej Dębie zdecydowały się zamknąć 5 oddziałów.

- Z dniem 24 kwietnia do odwołania wstrzymuje się przyjęcia pacjentów i zamknięte zostają oddziały: chorób wewnętrznych z pododdziałem chorób płuc, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy, izba przyjęć z POZ, pracownia RTG oraz szpitalne laboratorium analityczne - czytamy na stronie szpitala.

Przeczytaj też: Wrocław. Koronawirus. Szpital na Fieldorfa wraca do normalnej pracy

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dcujc9t

Podziel się opinią

Share
dcujc9t
dcujc9t
Więcej tematów