Trwa ładowanie...
d1fbsg5

Koronawirus w Polsce. Dotarły szybkie testy z Korei. Zrobić je można w 15 minut

Szybkie testy na koronawirusa, które można zrobić w 15 minut, dotarły już do Polski. Zostały zakupione w Korei Południowej - informuje PAP. Najpierw mają trafić do pracowników służby zdrowia. Wcześniej muszą jednak przejść walidację.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szybkie testy na koronawirusa najpierw trafią do medyków
Szybkie testy na koronawirusa najpierw trafią do medyków (PAP, Fot: Jakub Kaczmarczyk)
d1fbsg5

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że walidacja testów zacznie się w sobotę. - Będzie sprawdzana ich czułość w Państwowym Zakładzie Higieny i w dwóch szpitalach warszawskich, w jednoimiennym i szpitalu zakaźnym - wyjaśnia wiceminister, którego cytuje PAP. - Chcemy wiedzieć, jak te testy będą się sprawdzały u osób, które są w tej chwili zakażone koronawirusem. Chcemy mieć pewność, że są one wiarygodne - dodaje.

Podkreśla, że z testami wiązane są duże nadzieje. - Zdecydowanie usprawniłoby to wykonywanie testów u pracowników służby zdrowia, u pensjonariuszy pomocy domów społecznych - przyznaje wiceminister.

Czytaj też: Koronawirus w Polsce. Test dla każdego za 584 złote. "Wykryty przypadek to wartość"

d1fbsg5

Testy mają być dostarczone na izby przyjęć i oddziały ratunkowe. W pierwszej kolejności mają trafić do pracowników służby zdrowia. Wiceminister tłumaczy, że testy pochodzą z Korei Południowej. - Myślę, że także u nas te testy zdadzą egzamin. Nie tak łatwo było je zdobyć, bo cały świat ich potrzebuje - podsumowuje.

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatniej doby wykonano w Polsce ponad 10 i pół tysiąca testów. Łącznie przebadano prawie 180 tysięcy próbek.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski: "Maseczki zostaną, dopóki będzie z nami wirus"

d1fbsg5

Podziel się opinią

Share
d1fbsg5
d1fbsg5
Więcej tematów