Trwa ładowanie...
d3mtks8

Koronawirus w Polsce. Członek Krajowej Rady Sądownictwa zakażony SARS-CoV-2

- Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członek Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniew Łupina jest zakażony koronawirusem - przekazuje rzecznik KRS. Maciej Mitera dodał, że członkowie gremium znajdują się obecnie na kwarantannie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Sędzia Zbigniew Łupina (L) jest zakażony koronawirusem (zdj. arch.)
Koronawirus w Polsce. Sędzia Zbigniew Łupina (L) jest zakażony koronawirusem (zdj. arch.) (East News, Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER | DS)
d3mtks8

W rozmowie z PAP, cytowanej przez interia.pl, Mitera ujawnił, że wiadomość otrzymał SMS. "W poniedziałek dostałem z biura KRS wiadomość zaleceniem kwarantanny w związku z zarażeniem jednego członka Rady". Rzecznik gremium potwierdził, że zakażony SARS-CoV-2 jest prezes sądu rejonowego Zbigniew Łupina.

Zgodnie z procedurami o sprawie został powiadomiony sanepid. - Sporządziliśmy listę osób, które miały bezpośredni kontakt. Lista została przekazana sanepidowi i są wydawane przez sanepid indywidualne decyzje - przekazał przewodniczący KRS Leszek Mazur.

Przypomnijmy, że ostatnie posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa odbyło się w zeszłym tygodniu, jednak zakończono wcześniej niż zakładano - po 3 z 4 dni. Rzecznik przekazał wtedy, że "posiedzenie przerwano ze względu na aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady". Decyzja o skróceniu została podjęta przez prezydium organu.

d3mtks8

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus w Polsce. Pierwsze próby stworzenia szczepionki

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do wtorkowego południa potwierdzono ponad 185 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie.

d3mtks8

Jednocześnie kilkanaście ośrodków badawczych pracuje nad szczepionką, która ma zwalczyć nowego koronawirusa. Pierwsze testy na grupie 45 osób odbyły się w USA w Seattle. Naukowcy podkreślają, że nie ma ryzyka, że członkowie zostaną zarażeni COVID-19, ponieważ szczepionka go nie zawiera. Jej zadaniem jest nauczenie układu odpornościowego wytwarzania przeciwciał, które umożliwi szybkie unieszkodliwienie wirusa. Według wstępnych szacunków kompleksowa metoda leczenia ma zostać opracowana w przeciągu od 12 do 18 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: interia.pl

d3mtks8

Podziel się opinią

Share
d3mtks8
d3mtks8
Więcej tematów