Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Członek Krajowej Rady Sądownictwa zakażony SARS-CoV-2

- Prezes Sądu Rejonowego w Biłgoraju, członek Krajowej Rady Sądownictwa Zbigniew Łupina jest zakażony koronawirusem - przekazuje rzecznik KRS. Maciej Mitera dodał, że członkowie gremium znajdują się obecnie na kwarantannie.

Koronawirus w Polsce. Członek Krajowej Rady Sądownictwa zakażony SARS-CoV-2Źródło: East News, fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER | DS
d2zm3zg
d2zm3zg

W rozmowie z PAP, cytowanej przez interia.pl, Mitera ujawnił, że wiadomość otrzymał SMS. "W poniedziałek dostałem z biura KRS wiadomość zaleceniem kwarantanny w związku z zarażeniem jednego członka Rady". Rzecznik gremium potwierdził, że zakażony SARS-CoV-2 jest prezes sądu rejonowego Zbigniew Łupina.

Zgodnie z procedurami o sprawie został powiadomiony sanepid. - Sporządziliśmy listę osób, które miały bezpośredni kontakt. Lista została przekazana sanepidowi i są wydawane przez sanepid indywidualne decyzje - przekazał przewodniczący KRS Leszek Mazur.

Przypomnijmy, że ostatnie posiedzenie Krajowej Rady Sądownictwa odbyło się w zeszłym tygodniu, jednak zakończono wcześniej niż zakładano - po 3 z 4 dni. Rzecznik przekazał wtedy, że "posiedzenie przerwano ze względu na aktualną sytuacją w kraju, mając na względzie odpowiedzialność i troskę o dobro członków Rady". Decyzja o skróceniu została podjęta przez prezydium organu.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Koronawirus w Polsce. Pierwsze próby stworzenia szczepionki

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, po raz pierwszy pojawiła się w mieście Wuhan w prowincji Hubei w Chinach. Od połowy grudnia bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do wtorkowego południa potwierdzono ponad 185 tys. zakażeń koronawirusem na całym świecie.

Jednocześnie kilkanaście ośrodków badawczych pracuje nad szczepionką, która ma zwalczyć nowego koronawirusa. Pierwsze testy na grupie 45 osób odbyły się w USA w Seattle. Naukowcy podkreślają, że nie ma ryzyka, że członkowie zostaną zarażeni COVID-19, ponieważ szczepionka go nie zawiera. Jej zadaniem jest nauczenie układu odpornościowego wytwarzania przeciwciał, które umożliwi szybkie unieszkodliwienie wirusa. Według wstępnych szacunków kompleksowa metoda leczenia ma zostać opracowana w przeciągu od 12 do 18 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: interia.pl

d2zm3zg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2zm3zg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj