Trwa ładowanie...
d4brpul

Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o dostawach z Chin. "Bariery usunięte"

- Środki przysłane z Chin zostaną rozdysponowane przez resort zdrowia - poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM podczas spotkania z dziennikarzami na warszawskim lotnisku po przylocie pierwszego samolotu z chińskim sprzętem dla szpitali. Przylot maszyn skomentował w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o dostawach z Chin. "Bariery usunięte"
Koronawirus w Polsce. Andrzej Duda o dostawach z Chin. "Bariery usunięte" (East News, Fot: Jakub Kamiński)
d4brpul

"Bariery usunięte. Na Okęciu wylądował pierwszy z kilku samolotów, którymi dziś i w najbliższych dniach przyleci do Polski indywidualne wyposażenie ochronne dla służb medycznych zakupione w Chinach przez różne polskie instytucje (ARP, ARM, KGHM)" - napisał na Twitterze prezydent, zamieszczając link do nagrania z lotniska.

Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera podczas konferencji prasowej na warszawskim lotnisku zapowiedział, że z Chin przylecą do wieczora łącznie trzy samoloty z dostawami sprzętu. - Chciałbym podziękować prezesom spółek, które dokonują zakupów. Chciałbym też podziękować prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który rozmawiał o dostawach z prezydentem Chin - mówił Dworczyk.

Minister zapowiedział, że PLL LOT kończy powoli akcję sprowadzania Polaków do Polski, ale zaznaczył, że do 5 kwietnia realizowane będą wciąż loty pozaeuropejskie. - Utrzymany zostanie też most powietrzny z Chin, choć z innych kierunków też kilka lotów pewnie będzie - mówił Dworczyk.

- Oczywiście z tych lotów będą mogły skorzystać bezpłatnie instytucje i organizacje, a firmy na zasadach komercyjnych - mówił Dworczyk.

d4brpul

Przedstawiciel Agencji Rozwoju Przemysłu zapowiedział, że kolejne transporty spodziewane są w przyszłym tygodniu.

Zobacz też: Burza wokół kontrowersyjnego pomysłu PiS. Borys Budka wskazuje na poważną wadę

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

d4brpul

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4brpul

Podziel się opinią

Share
d4brpul
d4brpul
Więcej tematów