Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Adam Niedzielski zaniepokojony tłumami na stokach

Minister zdrowia Adam Niedzielski skomentował dodatki do wynagrodzeń dla personelu medycznego i zainaugurował program Domowej Opieki Medycznej. Na poniedziałkowej konferencji prasowej nie przywiązywał dużej wagi do liczby dziennych przypadków koronawirusa, jednak nie wykluczył zamknięcia stacji narciarskich.

Koronawirus. Polska. Adam Niedzielski o liczbie zakażeńKoronawirus. Polska. Adam Niedzielski o liczbie zakażeńŹródło: PAP, fot: PAP/Marcin Obara, Marcin Obara
d1m1hnn

Adam Niedzielski na konferencji prasowej zabrał głos ws. dodatków do wynagrodzeń dla personelu medycznego. 100 proc. otrzymają wszystkie osoby, które walczą z koronawirusem w jednostkach wyznaczonych przez wojewodów, albo zostały tam skierowane. Do 10 grudnia dyrektorzy placówek będą mieli czas na złożenie wniosków z listami pracowników. Potem NFZ będzie miał tydzień na przekazanie środków.

Koronawirus w Polsce. Minister zdrowia o Domowej Opiece Medycznej

Minister zdrowia poruszył również wątek Domowej Opieki Medycznej. Celem jest monitorowanie stanu pacjentów przebywających w izolacji domowej. Do programu mają zostać włączeni wszyscy pacjenci z dodatnim wynikiem testu na COVID-19. Do tego ma zostać wykorzystany pulsoksymetr, który zostanie zapewniony dla każdego zakażonego.

Automatycznie zakwalifikowane zostaną osoby powyżej 55. roku życia. Reszta musi zarejestrować się przez specjalny formularz lub lekarza POZ. - To realne narzędzie walki z dużą liczbą zgonów, które odnotowaliśmy w ostatnich tygodniach. Karetki były wzywane zbyt późno. Chcemy, aby pacjenci mieli szansę trafić do szpitala w momencie, w którym leczenie będzie najefektywniejsze - mówił Niedzielski. Polityk chce, aby pulsoksymetr był dostępny dla każdego.

Zawiadomienie ws. Jarosława Kaczyńskiego. Barbara Nowacka zdradza szczegóły

Koronawirus. Polska. Adam Niedzielski o liczbie zakażeń

Szef resortu zdrowia skomentował również dzienną liczbę nowych przypadków koronawirusa w Polsce, która jest najniższa od połowy października. Niedzielski nie przywiązywał dużej wagi do wyniku. Zwraca uwagę, że niska liczba jest kwestią weekendu. - Nie wyciągałbym żadnych wniosków - powiedział. Dodał, że liczba badań jest wskaźnikiem tego, na jakim etapie jest COVID-19 w naszym kraju.

d1m1hnn

Na koniec Adam Niedzielski wyraził zaniepokojenie tłumami na stokach narciarskich. - Jeśli nie będzie odpowiedzialności społecznej, to będę pierwszy, który będzie rekomendował ich zamknięcie. Na zdjęciach widać, że nie było reżimu sanitarnego, który został uzgodniony z właścicielami stacji. Rozmawiałem z policją. Od weekendu będą kontrole. Jeśli potwierdzą się naruszenia i będą wysokie dzienne wyniki, czego nie będzie można przypisać innym czynnikom, to będą zmiany - podsumował minister zdrowia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1m1hnn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m1hnn
Więcej tematów