Trwa ładowanie...
d26vhid

Koronawirus w Polsce. 1 września uczniowie mają wrócić do szkół. "Nowe wytyczne"

Koronawirus w Polsce. Rodzice dzieci w wieku szkolnym cały czas zastanawiają się, czy 1 września szkoły zostaną otwarte. Rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego informuje, że tylko regionalnie w wyjątkowych sytuacjach placówki przez pewien okres pracowałyby zdalnie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Uczniowie będą mogli zacząć naukę 1 września
Koronawirus. Uczniowie będą mogli zacząć naukę 1 września (PAP)
d26vhid

- Pierwszego września planowany jest powrót dzieci do szkół. W pewnych sytuacjach, czy jakiś radykalnych wzrostach zachorowań, na jakiś czas pewne szkoły przechodziłyby na system pracy zdalnej – mówił w Polskim Radiu Jan Bondar, rzecznik GIS.
'
Dodał, że obostrzenia mogą wrócić, ale tylko regionalnie – na przykład w miejscowościach, gdzie nagle będzie bardzo dużo zakażeń. Rzecznik był pytany o to, czy polskie szkoły będą przygotowane na 1 września i czy będą miały konkretne wytyczne dot. tego, jak postępować, żeby nie było nowych ognisk COVID-19. - Ministerstwo edukacji przygotowuje takie wytyczne, GIS pomaga, doradza. Wskazujemy obszary, które naszym zdaniem powinny być ujęte w tych wytycznych – mówi Jan Bondar.

Koronawirus w Polsce. Wytyczne dla szkół

Według niego, wytyczne będą dotyczyły rozrzedzenia dzieci i przesunięcie lekcji w czasie tak, żeby nie dochodziło do kumulacji uczniów w danym momencie. Jeśli w regionie dojdzie do nagłego wzrostu zachorowań, szkoły będą musiały przejść czasowo na tryb pracy zdalnej. - Nie ma obecnie większych przeciwskazań, żeby normalnie rozpocząć naukę – podkreślił Jan Bondar.

d26vhid

W kończącym się tygodniu w Polsce bardzo wzrosła liczba nowych zachorowań. W sobotę padł rekord – 658 nowych przypadków. W niedzielę było ich ponad 100 mniej.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Paweł Rabiej o rozmowie z lekarzami. "To paskudna śmierć, jakbyśmy się topili"

d26vhid

Podziel się opinią

Share

d26vhid

d26vhid
Więcej tematów