Trwa ładowanie...

Koronawirus w Niemczech. Rząd planuje obowiązkowe testy dla podróżnych

Wszyscy podróżujący samolotami do Niemiec będą musieli przed wylotem okazać negatywny wynik testu na koronawirusa - przewiduje projekt rozporządzenia ministerstwa zdrowia.
Share
Koronawirus w Niemczech. Samolotem tylko z negatywnym testem?
Koronawirus w Niemczech. Samolotem tylko z negatywnym testem?Źródło: Getty Images, Fot: Thomas Lohnes
d2hhvw2

Wszyscy podróżujący samolotem do Niemiec będą musieli przed wylotem okazać negatywny wynik testu na koronawirusa - przewidziano w projekcie rozporządzenia ministerstwa zdrowia. Wszystkie osoby chcące wjechać do Niemiec drogą lotniczą "muszą przedstawić przewoźnikowi" za granicą negatywny wynik testu na COVID-19, w przeciwnym razie nie mogą podjąć podróży - głosi projekt rozporządzenia, opracowanego przez resort zdrowia.

Nowe przepisy mają obowiązywać od najbliższej niedzieli 28 marca (od godziny 0:00) do 12 maja 2021. Mają zostać opublikowane w piątek 26 marca, pod warunkiem, że gabinet Angeli Merkel wyrazi na nie zgodę. Koszty testów mają pokrywać pasażerowie.

Zobacz też: Koronawirus w Polsce. Kiedy powrót do szkół? Adam Niedzielski deklaruje

Loty na Majorkę

Wprowadzenie obowiązkowego testu dla podróżujących samolotem jest związane z debatą na temat lotów na Majorkę w okresie wielkanocnym. Ze względu na małą liczbę przypadków COVID-19 Niemcy nie klasyfikują już tej wyspy jako obszaru ryzyka. Stąd też po powrocie z urlopu nie trzeba robić testu, ani udawać się na kwarantannę. Od czasu zmiany kwalifikacji dla Majorki Niemcy znowu licznie wyruszyli na swoją ulubioną wyspę, a linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń. Wzrosła także liczba rezerwacji na południowe wybrzeże Portugalii - Algarve.

d2hhvw2

Do tej pory obowiązek posiadania negatywnego wyniku testu obowiązywał jedynie przy podróży z krajów, które zostały zaliczone do obszarów ryzyka. Niektóre linie lotnicze chciały same oferować testowanie pasażerów powracających z Majorki.

Niemcy. Wyższe ryzyko podczas podróży

W projekcie rozporządzenia napisano: "zwłaszcza podczas podróży lotniczych i za granicą podróżujący mają kontakt z ludźmi z całego świata". Stykają się w budynkach na lotnisku i w "niekiedy ciasnych, źle wentylowanych pomieszczeniach". Podczas podróży istnieje zatem wyższe ryzyko infekcji koronawirusem - głosi projekt, odnosząc się także do mutacji wirusa.

Źródło: Deutsche Welle

Przeczytaj też: Koronawirus. Podróże szczepionkowe dla sfrustrowanych Niemców

Sprawdź również: Grecja: nieograniczone podróże dla zaszczepionych turystów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2hhvw2

Podziel się opinią

Share
d2hhvw2
d2hhvw2
Więcej tematów