Trwa ładowanie...
d1y3p12

Koronawirus w Europie. Kolejni zarażeni

Koronawirus cały czas zbiera śmiertelne żniwo. Błyskawicznie rozprzestrzenia się w Europie. Władze Francji poinformowały o kolejnych chorych. 9 osób jest w ciężkim stanie. Pojawiają się przypadki zarażenia w kolejnych krajach.
Share
Koronawirus w Europie. Coraz więcej przypadków
Koronawirus w Europie. Coraz więcej przypadkówŹródło: PAP/EPA
d1y3p12

Koronawirus błyskawicznie rozprzestrzenia się w Europie. Najgorsza sytuacja jest cały czas we Włoszech, które stały się trzecim krajem na świecie pod względem liczby zarażonych - po Chinach i Korei Południowej. W sobotę poinformowano, że zmarło tam kolejne 8 osób i tym samym liczba ofiar śmiertelnych wzrosła już do 29.

Światowa Organizacja Zdrowia podniosła oceny ryzyka do najwyższego poziomu.

Dramatyczne informacje płyną także z Francji. Jak informuje RMF FM, tamtejsze władze poinformowały w sobotę o 100 odnotowanych w kraju osobach zakażonych koronawirurem Covid-19. Dziewięć z nich jest w stanie ciężkim.

d1y3p12

Wprowadzono specjalne środki bezpieczeństwa. Arcybiskupi w Paryżu, Rennes, Lille, Lyonie i Marsylii zaapelowali do księży, by opróżnili naczynia z wodą święconą i nie podawali hostii do ust. W departamencie Oise na północ od Paryża od poniedziałku zostaną zamknięte szkoły. W departamencie Górna Sabaudia zabroniono organizacji dużych imprez w zamkniętych pomieszczeniach.

Pierwszy przypadek zarażenia ujawniono w Luksemburgu. Jest także pierwsza ofiara śmiertelna w Australii. To 78-letni pasażer wycieczkowca Diamond Princess, który był leczony w szpitalu w Perth.

Nie żyje także pacjent z koronawirusem w Tajlandii. To 35-letni mężczyzna. Wcześniej chorował na gorączkę denga. Od początku epidemii w Tajlandii zachorowało na koronawirusa 42 osoby. 30 osób wyzdrowiało. W szpitalach przebywa jeszcze 11 zarażonych.

Pierwszy przypadek wirusa zarejestrowała Armenia.

d1y3p12

W Niemczech liczba zarażonych wzrosła do 79.

Koronawirus. Tragiczny bilans

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2 po raz pierwszy pojawiła się w grudniu i bardzo szybko rozprzestrzenia się po wszystkich kontynentach. Do niedzieli rano potwierdzono śmierć 2978 osób. Zarażonych koronawirusem jest już prawie 87 tys. osób na całym świecie.

d1y3p12

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł śmiertelny wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1y3p12

Podziel się opinią

Share
d1y3p12
d1y3p12
Więcej tematów