Trwa ładowanie...

Koronawirus. Tatry. Wybierasz się na szlak? Zapoznaj się z komunikatem TPN

W najbliższy weekend wybierasz się w Tatry? Pamiętaj, że powiat tatrzański znalazł się tzw. czerwonej strefie. A to oznacza, że w miejscach publicznych należy mieć zasłonięty nos i usta. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydał Tatrzański Park Narodowy.

Share
Koronawirus. Tatry. Na szlak tylko w maseczce
Koronawirus. Tatry. Na szlak tylko w maseczceŹródło: PAP, Fot: Grzegorz Momot
d40r04h

Wybierasz się na Morskie Oko lub Giewont? A może planujesz spacer po Dolinie Strążyskiej? Niestety, od soboty - jak już wcześniej informowała WP - musisz mieć na tatrzańskim szlaku maseczkę.

"Turysto, od soboty (3 października) powiat tatrzański będzie w czerwonej strefie. Wśród obostrzeń dla takich stref znajduje się m.in. obowiązek noszenia maseczek w miejscach publicznych. Szlaki są takim miejscem" - poinformował w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie tatromaniak.pl, Tatrzański Park Narodowy.

d40r04h

Jak podkreślają władze Tatrzańskiego Parku Narodowego, obecnie nie ma regulacji rządowych, które nakazałyby zamknięcie szlaków. W związku z tym TPN nie planuje zamknięcia parków narodowych.

Strefy żółte i czerwone. Trafiło do nich 51 powiatów

Od soboty w strefie czerwonej znajdzie się 17 powiatów i miast na prawie powiatu, w strefie żółtej będzie ich 34.

Strefa żółta zakłada m.in. limit jednej osoby na 4 m kw. w przypadku wszelkich targów, wystaw, kongresów czy konferencji. Ponadto liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych nie może przekroczyć - zgodnie z najnowszymi wytycznymi - 75 osób, z wyłączeniem obsługi. Maksymalne obłożenie w kinach może wynieść 25 proc. publiczności. Zgodnie z nowymi obostrzeniami obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust w przestrzeni publicznej, czyli także na ulicy czy w parku.

Z kolei strefa czerwona przewiduje zakaz organizowania kongresów i targów, działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 m kw. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne jest zakrywanie nosa i ust, natomiast liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach ograniczona jest do 50, z wyłączeniem obsługi. Zgodnie z nowymi wytycznymi bary i restauracje w tej strefie będą mogły być otwarte tylko do godz. 22.

d40r04h

Źródło: tatromaniak.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d40r04h

Podziel się opinią

Share
d40r04h
d40r04h
Więcej tematów