Trwa ładowanie...
d2cqbfc

Koronawirus. Szwecja i nietypowy ślub na granicy z Norwegią

Szwed i Norweżka postanowili wziąć ślub na granicy swoich państw, mimo obostrzeń panujących w związku z epidemią koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Nietypowy ślub na granicy Szwecji i Norwegii. Na zdjęciu młoda para
Koronawirus. Nietypowy ślub na granicy Szwecji i Norwegii. Na zdjęciu młoda para (Facebook)
d2cqbfc

Ceremonia zaślubin odbyła się na granicy Szwecji i Norwegii w pobliżu miejscowości Holebekk. Powodem wyboru tak nietypowego miejsca ceremonii jest epidemia koronawirusa, która szczególnie mocno uderzyła w Szwecję.

Koronawirus. Norwegia nie wpuszcza podróżnych ze Szwecji

Gdy na początku pandemii władze państw Europy decydowały się na zamykanie granic i wprowadzanie obostrzeń, rząd w Sztokholmie tego nie zrobił, co odbiło się na znacznym wzroście zakażeń w Szwecji.

d2cqbfc

W związku z panującą tam sytuacją epidemiczną, Norwegia nie zdecydowała się na umieszczenie Szwecji na liście państw, z których podróżni mogą swobodnie przejechać przez granicę. Państwo młodzi nie chcieli czekać za zmianę sytuacji i postanowili nie zmieniać daty ceremonii.

Zobacz wideo: Sławomir Nowak zatrzymany. Donald Tusk obrywa rykoszetem od wiceministra

Koronawirus. Ślub na granicy Szwecji i Norwegii

Jak mówią BBC, ze względu na to, że goście weselni byli z sąsiednich państw, para postanowiła pobrać się na granicy. Ceremonia odbyła się w urokliwych okolicznościach przyrody w samym środku lasu. Państwo młodzi stali po jednej stronie granicy, z kolei goście ze Szwecji byli oddzieleni od nich taśmą.

d2cqbfc

Panna młoda Camilla Oyjord zdradziła w wywiadzie dla brytyjskich mediów, że początkowo pomysł ze ślubem na granicy był zwykłym żartem. Ten jednak się przyjął, zwłaszcza wśród gości weselnych, którzy zapewnili, że stawią się na miejscu.

Pan młody nie dowierzał zaproszonym, ci jednak nie zawiedli nowożeńców i tłumnie stawili się w Holebekk o wyznaczonej godzinie.

Koronawirus. Ślub na granicy Szwecji i Norwegii. Na miejscu policja

Oprócz zaproszonych gości, na miejscu ceremonii było też dwóch nieznajomych. Jak relacjonowało młode małżeństwo, państwo zdecydowało się wysłać dwóch funkcjonariuszy policji, których zadaniem było pilnowanie gości i interweniowanie w przypadku przekroczenia przez nich granicy.

d2cqbfc

Zdjęcie z ceremonii opublikowała gmina Marker, której burmistrz również brał udział w ceremonii. "Weselny weekend! Burmistrz miał przyjemność udzielić ślubu dwóm przemiłym parom. Pierwsza ceremonia odbyła się w ratuszu, druga w pobliskim lesie. Młodym parom gratulujemy!" - czytamy we wpisie opublikowanym w mediach społecznościowych.

Źródło: BBC

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d2cqbfc

Podziel się opinią

Share
d2cqbfc
d2cqbfc
Więcej tematów