Trwa ładowanie...
dw44w9g

Koronawirus. Sąd Najwyższy odwołuje posiedzenia

Sąd Najwyższy wydał w poniedziałek komunikat o odwołaniu swoich posiedzeń z powodu zagrożenia koronawirusem. Rozpoznawane mają być jedynie sprawy wymagające niezwłocznego rozpatrzenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sąd Najwyższy odwołał posiedzenia do końca miesiąca z powodu koronawirusa
Sąd Najwyższy odwołał posiedzenia do końca miesiąca z powodu koronawirusa (Fotolia)
dw44w9g

Zarządzaniem prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf odwołane zostały wszystkie posiedzenia do końca miesiąca. Wyjątkiem są sprawy, które wymagają niezwłocznego rozpoznania. W uzasadnieniem tego zarządzaniu czytamy, że sąd zawiesza działalność "w związku z zagrożeniem epidemiologicznym oraz kierując się interesem publicznym i dobrem obywateli oraz z uwagi na możliwość zakażenia wirusem SARS-CoV-2".

ZOBACZ TEŻ: Koronawirus. Za nami pierwsza taka niedziela. Arcybiskup Stanisław Gądecki zabrał głos

Osoby postronne mają ograniczony dostęp do Kompleksu Urbanistycznego Wymiaru Sprawiedliwości, ograniczono też działania punktu obsługi interesantów, których sprawy załatwiane są teraz zdalnie. Zmniejszono też liczbę urzędników w sekretariatach i biurach do niezbędnego minimum.

dw44w9g

Z tego powodu zostały też przesunięte wybory Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego Miały się one odbyć 17 marca, ale zostały przesunięte na 31 marca na godz. 14.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Trudna sytuacja szpitali przez koronawirusa. Łukasz Szumowski reaguje

dw44w9g

Podziel się opinią

Share

dw44w9g

dw44w9g
Więcej tematów