Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
koronawirus

Koronawirus. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych w Szwecji. Protesty przeciwko liberalnej polityce władz wobec epidemii

Blisko 4 tys. osób zmarło na COVID-19 w Szwecji od początku epidemii, w niedzielę odnotowano 4 nowe przypadki śmiertelne. Wobec tak dużej ich liczby Szwedzi demonstrowali w niedzielę w centrum Sztokholmu w proteście przeciwko liberalnej polityce władz wobec epidemii koronawirusa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Szwecja. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych epidemii
Koronawirus. Szwecja. Rekordowa liczba ofiar śmiertelnych epidemii (Istock)

W niedzielę w Szwecji odnotowano kolejne 4 śmiertelne przypadki COVID-19. Oznacza to, że od początku epidemii koronawirusa zmarło już blisko 4 tys. osób. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem wyniosła 33 459. W związku z tak trudną sytuacją, w niedzielę odbyła się demonstracja w proteście przeciwko liberalnej postawie władz tego kraju wobec epidemii.

Szwedzi protestowali na placu Sergela, centralnym miejscu Sztokholmu. Ułożyli tam wielki napis SOS ze zniczy, a także ustawili trumnę, która symbolizowała wszystkich zmarłych na COVID-19 w tym kraju. Bardzo szybko pojawiły się wokół niej wiązanki kwiatów.

W celu upamiętnienia wszystkich ofiar koronawirusa Szwedzi złożyli także kwiaty pod gmachem szwedzkiego parlamentu. Przed budynkiem Urzędu Zdrowia Publicznego zapalono znicze. Zrobiono to dokładnie w miejscu, gdzie codziennie mają miejsce konferencje prasowe, podczas których przekazywane są bieżące informacje o epidemii koronawirusa w tym kraju. W związku pojawianiem się tam zapalonych zniczy, konferencje prasowe przestały się odbywać w tym miejscu.

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

Władze Szwecji utrzymują, że wysoka śmiertelność starszych osób nie ma związku z epidemią koronawirusa, a jedynie wynika z problemów, z jakimi szwedzka opieka społeczna boryka się od wielu lat. Od pewnego czasu podlega ona samorządom, a opieką nad starszymi osobami często zajmują się emigranci, którzy nie znają nawet języka szwedzkiego. Panuje wśród nich też duża rotacja.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów