Trwa ładowanie...

Koronawirus. Przetestowano nauczycieli. Są wyniki

Znamy wyniki testów przesiewowych nauczycieli. Akcja trwała niecałe dwa tygodnie i obejmowała pracowników szkół podstawowych i specjalnych oraz przedszkoli. Z danych opublikowanych przez MEiN wynika, że pracownicy przedszkoli zarażają się częściej niż nauczyciele klas I-III.
Share
Koronawirus. Przetestowano nauczycieli przedszkoli. Są wyniki
Koronawirus. Przetestowano nauczycieli przedszkoli. Są wynikiŹródło: Getty Images
d1oqo8z

Ogólnopolska akcja testowania nauczycieli na obecność koronawirusa rozpoczęła się 7 lutego. Badaniami objęci zostali wówczas nauczyciele klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych. Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki można przeczytać, że byli oni już wcześniej testowani w ramach powrotu do szkół po feriach zimowych i otrzymali wynik negatywny, jednak teraz wyrazili chęć przeprowadzenia ponownego testu.

"Wymazy pobrano wtedy od blisko 25 tys. osób (24 969). Pozytywny test na obecność koronawirusa dotyczył 490 osób, tj. 2 proc. wszystkich wyników badań" - poinformowano w komunikacie.

Od 14 do 19 lutego trwało natomiast testowanie nauczycieli pracujących w przedszkolach. Do grupy zaliczono również pomoc nauczyciela i wychowawcy. Wymazy pobrano łącznie od 14 311 osób. Pozytywny test otrzymało 415 nauczycieli, tj. 2,9 proc. wszystkich wyników badań.

d1oqo8z

Koronawirus. Przetestowano pracowników przedszkoli

Z danych wynika więc, że pracownicy przedszkoli częściej zakażają się koronawirusem niż nauczyciele zatrudnieni w klasach I-III.

"Badania przesiewowe nauczycieli miały służyć określeniu skali ewentualnych zakażeń, a ich analiza pomoże w dalszym planowaniu działań zwiększających poziom bezpieczeństwa w przedszkolach i szkołach" - przekazało Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Zobacz też: Podatek od mediów. Władysław Kosiniak-Kamysz składa deklarację

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1oqo8z

Podziel się opinią

Share
d1oqo8z
d1oqo8z
Więcej tematów