Trwa ładowanie...

Koronawirus. Polska. W Kraśniku zabrakło butli z tlenem. Pacjenci przewożeni do innych szpitali

W szpitalu w Kraśniku zabrakło butli z tlenem medycznym. W związku z tym około 30 pacjentów zostanie przewiezionych do placówek w Janowie Lubelskim i Lublinie. Dostawy mają zostać uzupełnione w piątek.
Share
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kraśniku ogranicza liczbę pacjentów (Fot.:maps.google.pl)
Koronawirus w Polsce. Szpital w Kraśniku ogranicza liczbę pacjentów (Fot.:maps.google.pl)
d286brd

Wojewoda lubelski Lech Sprawka poinformował w czwartek wieczorem w mediach społecznościowych, że w szpitalu w Kraśniku zabrakło butli z tlenem medycznym. W związku z niewystarczającymi dostawami część pacjentów potrzebujących wspomagania układu oddechowego ma zostać przetransportowana do innych placówek m.in. w Janowie Lubelskim i Lublinie.

Koronawirus w Polsce. Szpital w Kraśniku ogranicza liczbę pacjentów

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego w Lublinie. Sprawka podaje, równolegle zabezpieczany jest transport butli z innych szpitali dla pozostałych pacjentów. Dostawy mają być uzupełnione w piątek. Przewiezionych ma zostać około 30 osób, w tym 8 pacjentów respiratorowych. Ewentualny transport pacjentów jest zabezpieczony przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego urzędu wojewódzkiego w Lublinie.

d286brd

Przeczytaj: Koronawirus. W szpitalach zaczyna brakować tlenu

"Chcąc uniknąć podobnych problemów w najbliższym czasie w szpitalu MSWiA w Lublinie, przygotowywany jest duży oddział łóżek intensywnej terapii zabezpieczony w tlen z bezpiecznego zbiornika" - relacjonuje wojewoda lubelski. Kolejne szczegóły tego rozwiązana mają zostać przedstawione w piątek w godzinach przedpołudniowych.

Problemy z butlami z tlenem w Szpitalu Powiatowym w Kraśniku

Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku Michał Jedliński w rozmowie z "Dziennikiem Wschodnim" zaznaczył, że dzienne dostawy, wynoszące około 50 butli, są niewystarczające. Firmy nie są w stanie realizować zamówień, a napełnienia butli nie da się przyspieszyć. Stąd decyzja o ograniczeniu liczby chorych. Szef szpitala zapewnia, że problemy szpitala z tlenem powinny się skończyć 16 listopada. - Wówczas ma zostać podstawiona cysterna i będziemy korzystać już z dużego zbiornika z tlenem - mówi Jedliński.

d286brd

Przeczytaj również: Koronawirus. Jerzy Polaczek z PiS trafił do szpitala. Jest pod tlenem

Koronawirus w Polsce. Reakcja Piotra Zgorzelskiego na wpis Donalda Tuska

Źródło: Lubelski Urząd Wojewódzki/Facebook, dziennikwschodni.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d286brd

Podziel się opinią

Share
d286brd
d286brd
Więcej tematów