Trwa ładowanie...
d3qkkpw

Koronawirus. Polska. Ministerstwo Zdrowia: nowe zasady bezpieczeństwa w wesołych miasteczkach

Resort przypomina o obostrzeniach dotyczących wesołych miasteczek, parków rozrywki czy parków rekreacyjnych w wybranych powiatach. Restrykcje obowiązują w "czerwonych" i "żółtych" powiatach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Zasady bezpieczeństwa w wesołych miasteczkach i parkach rozrywki (zdjęcie ilustracyjne)
Koronawirus w Polsce. Zasady bezpieczeństwa w wesołych miasteczkach i parkach rozrywki (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Fot: PAP/Łukasz Gšgulski, £ukasz G¹gulski)
d3qkkpw

Po rekordowej liczbie dziennych zakażeń Ministerstwo Zdrowia wprowadziło nowe obostrzenia, które obowiązują na wybranych obszarach. Polska została podzielona na powiaty "zielone", "czerwone" i "żółte". Przydział do konkretnej strefy zależy od wskaźnika liczby przypadków koronawirusa na 10 tys. mieszkańców. Nowa lista powiatów będzie aktualizowana dwa razy w tygodniu.

W regionach zagrożonych restrykcje są większe. Obostrzenia dotyczą m.in. targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu, obowiązku noszenia maseczek oraz zgromadzenia w kościele czy uroczystości rodzinnych. Restrykcje weszły w życie w sobotę 8 sierpnia.

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Łukasz Szumowski o rygorach. Polska podzielona na "czerwone", "żółte" i "zielone" powiaty

d3qkkpw

Koronawirus w Polsce. Zasady bezpieczeństwa w wesołych miasteczkach i parkach rozrywki

Resort zdrowia przypomniał również o przepisach obejmujących wesołe miasteczka, parki rozrywki czy parki rekreacyjne. Obecnie z ich usług może korzystać maksymalnie tylu uczestników, aby ich łączna liczba nie przekraczała 1 osoby na 5 metrów kwadratowych powierzchni wesołego miasteczka czy parku. Do metrażu nie są wliczane parkingi. W powiatach "żółtych" limit wynosi 1 osobę na 10 mkw. W strefach "czerwonych" wesołe miasteczka i parki rozrywki są nieczynne.

Powiaty z mniejszymi rygorami to: ostrzeszowski, nowosądecki, Nowy Sącz, wieluński, pszczyński, Ruda Śląska, rybnicki, Rybnik i pow. wodzisławski. Z kolei większe restrykcje obejmują powiaty: wieruszowski, Jastrzębie-Zdrój, jarosławski, Żory, kępiński, przemyski, cieszyński, pińczowski, oświęcimski i Przemyśl.

Przeczytaj również: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zapowiada zmiany: więcej powiatów w strefie "żółtej" i "czerwonej"

d3qkkpw

Szymon Hołownia o współpracy z celebrytami. Mówi o "telefonach z partii"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3qkkpw

Podziel się opinią

Share
d3qkkpw
d3qkkpw
Więcej tematów