Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Koronawirus. Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę - poinformował Radosław Fogiel w mediach społecznościowych. Prezes PiS i wicepremier miał mieć kontakt z osobą zakażoną.

Share
Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannie
Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannieŹródło: East News, Fot: ANDRZEJ IWANCZUK
d30iu9j

Koronawirus doświadcza Polskę każdego dnia. Na kwarantannie przebywa obecnie 300 tys. Polaków. Wśród nich, jak dowiedział się jak pierwszy portal tvp.info, znalazł się prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannie. Miał mieć kontakt z zakażonym

Informację portalu chwilę po godzinie 14 potwierdził Radosław Fogiel w mediach społecznościowych.

d30iu9j

"Po informacji o kontakcie, w ramach obowiązków służbowych, z osobą zarażoną COVID-19, Prezes Jarosław Kaczyński - zgodnie z zaleceniami GIS - udaje się na autokwarantannę do czasu dalszych decyzji służb sanitarnych" - napisał wicerzecznik PiS.

Koronawirus w Polsce. Będą zmiany w przepisach? Mogą dotyczyć kilku kwestii

Koronawirus. Jarosław Kaczyński na kwarantannie. "Czuje się dobrze"

Jak dodał Radosław Fogiel, Jarosław Kaczyński aktualnie czuje się dobrze. "Pan Prezes czuje się dobrze. Swoje obowiązki w miarę dostępnych możliwości będzie realizował z domu" - dodał Radosław Fogiel.

Ze wcześniejszych ustaleń portalu tvp.info wynika, że na Nowogrodzkiej trwa obecnie narada, na której ustalany jest komunikat ws. zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Oświadczenie ma zostać wydane około godziny 15 w poniedziałek 19 października.

d30iu9j

W związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem Jarosław Kaczyński musiał też zmienić swoje plany. W poniedziałek miał przebywać w Łodzi, gdzie miał wziąć udział w uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Markowi Rosiakowi, działaczowi PiS zamordowanemu w 2010 r. Wiadomo już, że Jarosław Kaczyński pozostanie w Warszawie.

Koronawirus. Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak na kwarantannie

Prezes Jarosław Kaczyński to nie jedyny polityk PiS, który miał ostatnio kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Na kwarantannę musiał udać się także minister Mariusz Błaszczak.

"Po stwierdzeniu wczoraj koronawirusa u osoby, z którą miałem kontakt, służby sanitarne wydały decyzję kierującą mnie na kwarantannę" - poinformował polityk w mediach społecznościowych.

d30iu9j

Swoje obowiązki, tak jak Jarosław Kaczyński, będzie on wykonywał zdalnie. "W czasie izolacji będę pracował, podejmował decyzje oraz będę w kontakcie z dowódcami i współpracownikami. Nie mam żadnych objawów choroby" - dodał Mariusz Błaszczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30iu9j

Podziel się opinią

Share
d30iu9j
d30iu9j
Więcej tematów