Trwa ładowanie...
d1boq5i

Koronawirus. Niemcy znoszą część ograniczeń. Otworzą szkoły i sklepy

Kanclerz Angela Merkel ogłosiła, że wprowadzone w Niemczech obostrzenia związane z epidemią koronawirusa zostaną przedłużone do 3 maja. Szefowa rządu poinformowała też, że władze będą stopniowo otwierać sklepy oraz szkoły i przedszkola.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Niemczech. Angela Merkel poinformowała o przedłużeniu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19
Koronawirus w Niemczech. Angela Merkel poinformowała o przedłużeniu ograniczeń związanych z epidemią COVID-19 (Getty Images)
d1boq5i

Przedłużenie obostrzeń Angela Merkel ogłosiła na specjalnej konferencji prasowej. Kanclerz Niemiec potwierdziła wcześniejsze doniesienia mediów i poinformowała, że wszystkie obowiązujące od 22 marca ograniczenia zostają nadal utrzymane.

Restrykcje mające za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa będą obowiązywać co najmniej do 3 maja.

Wśród nich znajdują się m.in. regulacje dotyczące opuszczania domu, podróżowania po kraju czy funkcjonowania uniwersytetów.

d1boq5i

Merkel oświadczyła także, że od 20 kwietnia wszystkie sklepy w Niemczech, których powierzchnia nie przekracza 800 metrów kwadratowych, będą mogły wznowić działalność.

- Celem jest przywrócenie życia publicznego. Musi dojść do tego małymi krokami - powiedziała podczas konferencji kanclerz Niemiec.

Poluzowane mają zostać też niedługo ograniczenia związane z działaniem szkół i przedszkoli. Angela Merkel poinformowała, że od 4 kwietnia rozpocząć ma się stopniowe i systematyczne wznawianie zajęć dla dzieci i uczniów.

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Zobacz również: Koronawirus. Mapa Polski i Świata

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1boq5i

Podziel się opinią

Share

d1boq5i

d1boq5i
Więcej tematów