Trwa ładowanie...
d4c8akj

Koronawirus. Niemcy chcą testować wracających wczasowiczów. Boją się fali zakażeń jesienią

Doradca kanclerz Angeli Merkel mówił o obowiązkowych badaniach dla Niemców, którzy powracają z krajów wysokiego ryzyka. Helge Braun uważa, że "trzeba zacząć działać już teraz". - W przeciwnym wypadku trudniej będzie kontrolować rozprzestrzenianie się choroby za kilka miesięcy - tłumaczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Doradca Angeli Merkel Helge Braun obawia się koronawirusa
Doradca Angeli Merkel Helge Braun obawia się koronawirusa (Getty Images, Fot: Adam Berry)
d4c8akj

Helge Braun ogłosił, że omawiane są plany dotyczące nałożenia obowiązkowych testów na koronawirusa na wczasowiczów powracających do Niemiec. Szef gabinetu kanclerz Angeli Merkel wyraził zaniepokojenie wzrostem zakażeń w kraju. Decyzja ma spowodować spowolnienie rozprzestrzeniania się infekcji w sezonie wakacyjnym - informuje portal reuters.com.

Doradca Angeli Merkel Helge Braun obawia się koronawirusa

Obecnie trwa sprawdzanie, czy zmuszanie kogoś do przeprowadzenia testów jest zgodne z prawami człowieka. - Myślę, że stosunkowo szybko znajdziemy rozwiązanie - powiedział doradca Merkel. Minister dodał, że działania trzeba podjąć już teraz, aby obniżyć liczbę zakażeń na COVID-19. - W przeciwnym wypadku trudniej będzie kontrolować rozprzestrzenianie się choroby jesienią i zimą - tłumaczył Braun.

d4c8akj

Przeczytaj: Niemcy. 174 zarażonych koronawirusem w gospodarstwie rolnym w Bawarii

Wcześniej minister zdrowia Jens Spahn wraz z 16 regionalnymi odpowiednikami z krajów związkowych uzgodnili, że powracającym z krajów wysokiego ryzyka wczasowiczom, zostaną udostępnione bezpłatne testy. Decyzja została podjęta po tym, jak Wielka Brytania niespodziewanie podjęła decyzję o nałożeniu obowiązkowej 14-dniowej kwarantanny dla podróżnych z Hiszpanii.

Koronawirus. Niemcy boją się nowych ognisk po wakacjach

Według Spanha wracający wczasowicze mogą nieświadomie zarażać innych, co może doprowadzić do nowych ognisk infekcji. Niemcy na liście krajów wysokiego ryzyka umieściły 130 państw, w tym Turcję, Egipt czy USA. W Niemczech potwierdzono ponad 205 tys. przypadków i 9 tys. zgonów spowodowanych SARS-CoV-2. W piątek liczba zakażeń wyniosła 815, co stanowi najwyższy wynik od dwóch miesięcy.

d4c8akj

Przeczytaj również: Koronawirus a wakacje 2020. Na jakich zasadach można podróżować do krajów UE?

Warszawa wydzielona z Mazowsza? "To bardzo głupi pomysł"

Źródło: reuters.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c8akj

Podziel się opinią

Share

d4c8akj

d4c8akj
Więcej tematów