Trwa ładowanie...
d30k2sc

Koronawirus na świecie. Polacy będą mogli polecieć na Cypr. Jest jeden warunek

Koronawirus. Polska znalazła się na liście krajów, których obywatele będą mogli odwiedzić Cypr. Władze tego śródziemnomorskiego kraju podjęły decyzję w sprawie wznowienia turystyki. Jest tylko jeden warunek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. Polacy będą mogli polecieć na Cypr
Koronawirus na świecie. Polacy będą mogli polecieć na Cypr (PAP)
d30k2sc

Cypr zamierza odmrażać gospodarkę, przeprowadzając dwa etapy. Pierwsza faza zacznie się 9 czerwca i zakłada wprowadzenie pozwolenia na przyjazd obywateli z 19 krajów: w tym z Polski. Każda osoba przyjeżdżająca na Cypr musi posiadać zaświadczenie o przeprowadzonym badaniu na obecność koronawirusa, którego wynik jest negatywny. Dokument powinien zostać wydany przez prywatną lub państwową instytucję w ciągu 72 godzin przed wylotem.

Druga faza ma wejść 20 czerwca. Obywatele 13 krajów - Grecji, Malty, Bułgarii, Norwegii, Austrii, Finlandii, Słowenii, Węgier, Izraela, Danii, Niemiec, Słowacji oraz Litwy - zostaną zwolnieni z posiadania zaświadczenia. Wyjątek mają stanowić Polacy, Szwajcarzy, Rumuni, Chorwaci, Estończycy i Czesi.

Lista krajów została sporządzona na podstawie zaleceń ekspertów ministerstwa Cypru. Co z obywatelami innych państw? Na razie nie mają wstępu na wyspę. Loty z niewymienionych krajów będą realizowane, ale na pokładzie mają znajdować się wyłącznie obywatele Cypru, stali rezydenci oraz osoby ze specjalnym zezwoleniem na wjazd. To jednak nie wszystko: będą musieli poddać się testowi na koronawirusa, izolować się do czasu otrzymania rezultatu, a następnie przebyć 14-dniową kwarantannę.

d30k2sc

Na Cyprze stwierdzono do tej pory 927 przypadków koronawirusa, a 24 osoby zmarły.

Zobacz także: Sławomir Nitras o Andrzeju Dudzie: prezydenta nie ma

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d30k2sc

Podziel się opinią

Share

d30k2sc

d30k2sc
Więcej tematów