Trwa ładowanie...
d32ds4a

Koronawirus na świecie. Nowy Jork, Szwecja, Wielka Brytania i Francja przegrywają z epidemią

Koronawirus na świecie rozprzestrzenia się. We wtorek przekazano złe informacje ze stanu Nowy Jork - w ciągu doby zmarło tam aż 731 osób. Duży przyrost liczby zachorowań i zgonów zanotowano też w Wielkiej Brytanii, Francji, a nawet Szwecji.
Share
Koronawirus na świecie. Nowy Jork, Szwecja, Wielka Brytania i Francja przegrywają z epidemią
Koronawirus na świecie. Nowy Jork, Szwecja, Wielka Brytania i Francja przegrywają z epidemiąŹródło: PAP/EPA, Fot: STEPHANIE LECOCQ
d32ds4a

Koronawirus w Szwecji do tej pory nie wymusił na władzach zastosowania obostrzeń z innych krajów. W tym kraju wciąż obowiązuje jedynie zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób i rekomendacja, by zachowywać minimum 1,5-metrowy odstęp między ludźmi.

Do tej pory kraj przechodził epidemię podobnie jak państwa, które wprowadziły znacznie surowsze restrykcje. W ostatnich dniach liczba zachorowań i ofiar koronawirusa rośnie jednak lawinowo. We wtorek władze poinformowały aż o 114 zgonach i łącznie 7963 przypadkach. Rząd porozumiał się już z opozycją co do większych uprawnień na czas epidemii.

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Najgorsze statystyki od początku epidemii

Koronawirus w Wielkiej Brytanii pozbawił życia już 6159 osób. W ciągu ostatniej doby zanotowano 786 zgonów - to najgorszy bilans od początku epidemii. Dotychczas najgorsze były dane podane w sobotę - 708 zmarłych.

d32ds4a

Zobacz też: Jak wygląda życie w Nowym Jorku? Polka opowiada o sytuacji w mieście

Wielka Brytania stała się piątym krajem - po Włoszech, Hiszpanii, USA i Francji - w którym liczba zgonów przekroczyła 6 tys. Z powodu koronawirusa hospitalizowany jest premier kraju, Boris Johnson.

Koronawirus we Francji i Nowym Jorku. Kraje bezradne w walce z epidemią

Koronawirus w USA zbiera śmiertelne żniwo szczególnie w stanie Nowy Jork. W ciągu ostatnich 24 godzin zmarło tam 731 zarażonych osób. Oznacza to, że śmiertelna liczba ofiar epidemii koronawirusa w tym stanie od jej początku wzrosła do niemal 5,5 tys. przypadków. W całych Stanach Zjednoczonych zanotowano ponad dwa razy więcej zgonów (12,2 tys), a zarażonych jest niemal 370 tys. ludzi.

d32ds4a

Koronawirus we Francji odpowiada za nie mniej tragiczny bilans. W ciągu ostatniej doby zmarło ponad 1400 osób. Liczba zgonów w tym kraju przekroczyła 10 tysięcy.

Koronawirus w Polsce - najnowszy bilans. Wuhan wraca do życia

W Polsce, według najnowszych danych od początku epidemii wykryto 4848 przypadków, z czego 435 w ciągu ostatniej doby. Zmarło 129 osób - w tym 22 w ostatnich 24 godzinach.

Tymczasem zgoła inaczej wygląda sytuacja w Chinach. Miasto Wuhan, gdzie koronawirus uderzył po raz pierwszy, zostałootwarte po 76 dniach całkowitej kwarantanny.

d32ds4a

Zobacz też: Jak uchronić się przed koronawirusem? Najważniejsze rady

Czytaj też: Koronawirus. Raport z frontu, dzień dwunasty. "Nigdy nie patrzę na twarze. Twarze śnią mi się po nocach"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32ds4a

Podziel się opinią

Share
d32ds4a
d32ds4a
Więcej tematów