Trwa ładowanie...
d1bdk9p

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zakażenia i ofiarach

Koronawirus w Polsce. Jest nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia. "Mamy 134 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - podał resort. Później dodał, że na Mazowszu liczba zakażanych wzrosła o 182. Poinformował też o kolejnych 18 ofiarach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby
Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało nowe liczby (East News, Fot: Marek Lasyk)
d1bdk9p

Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. dolnośląskiego, 19 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 18 osób z woj. łódzkiego, 13 osób z woj. podlaskiego, 10 osób z woj. świętokrzyskiego, 9 osób z woj. zachodniopomorskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 8 osób z woj. pomorskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 6 osób z woj. opolskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego i 1 osoby z woj. lubelskiego.

Ponadto, na Mazowszu liczba zakażonych wzrosła o 182. Z poprzednich wtorkowych komunikatów wynikało, że w województwie mazowieckim nie odnotowano żadnego nowego przypadku. Resort poinformował też o śmierci 18 kolejnych osób zakażonych koronawirusem.

Są to: 46-letni mężczyzna ze szpitala w Legnicy, 86-letnia kobieta, 75-letni mężczyzna, 85-letnia kobieta, 77-letnia kobieta ze szpitala w Raciborzu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Częstochowie, 64-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 82-letnia kobieta, 70-letni mężczyzna, 83-letnia kobieta ze szpitala w Pleszewie, 81-letnia kobieta ze szpitala w Warszawie, 80-letni mężczyzna ze szpitala w Piasecznie, 81-letnia kobieta, 65-letni i 68-letni mężczyźni ze szpitala w Poznaniu, 72-letni mężczyzna i 38-letnia kobieta ze szpitala w Zgierzu, którzy mieli choroby współistniejące oraz 61-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

d1bdk9p

Oznacza to, że w sumie liczba zakażonych koronawirusem wynosi 4848, z czego 129 to osoby zmarłe.

Zobacz też: Gorąco w obozie rządzącym. Minister Piotr Gliński reaguje

Koronawirus w Polsce. Medycy wśród zakażonych

Wśród zakażonych są też osoby personelu medycznego. W czwartek rzecznik GIS Jan Bondar powiedział, że mowa o 461 osobach.

d1bdk9p

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przyłączył się do akcji "Brawa dla was". O godz. 13 bił brawo razem z innymi osobami, które są wdzięczne pracownikom medycznym. - Dziękuję wszystkim, którzy walczą na pierwszej linii frontu - mówił Szumowski przed gmachem ministerstwa.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bdk9p

Podziel się opinią

Share

d1bdk9p

d1bdk9p
Więcej tematów