Trwa ładowanie...
d1b0caq

Koronawirus na świecie. Niepokojące informacje z Niemiec. Katalog zaleceń, kogo nie leczyć

Koronawirus na świecie mimo drastycznych prób zatrzymania, cały czas się rozprzestrzenia. Niepokojące informacje płyną z Niemiec. Niemieccy lekarze obawiają się, że niebawem może zabraknąć miejsca dla chorych. Powstała katalog zaleceń, kogo leczyć, a kogo nie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus na świecie. Drastyczne zasady w Niemczech
Koronawirus na świecie. Drastyczne zasady w Niemczech (East News)
d1b0caq

Koronawirus cały czas się rozprzestrzenia. Epicentrum pandemii jest obecnie w Europie. Cały czas drastycznie rośnie liczba osób zakażonych i ofiar śmiertelnych we Włoszech i w Hiszpanii.

Bardzo niepokojące informacje płyną także z Niemiec. Z powodu koronawirusa zmarło do tej pory 198 osób. Władze wprowadziły restrykcyjne przepisy, by przeciwdziałać dalszemu rozprzestrzenianiu się epidemii. Za ich złamanie grozi kara do 25 tys. euro.

Mimo to niemieccy lekarze przewidują, że może niebawem zabraknąć miejsca dla chorych na OIOM-ach. Dlatego powstał katalog zaleceń w sprawie decyzji, kogo leczyć, a kogo nie - cytuje dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung” PAP.

d1b0caq

Siedem organizacji lekarskich podpisało dokument, który precyzuje zasady "selekcji" pacjentów, gdy nie będzie możliwe przyjęcie wszystkich ciężko chorych. Chodziło o przyjęcie jasnych zasad, gdyż, jak czytamy, podejmowanie takich decyzji przez lekarza jest "ogromnym wyzwaniem emocjonalnym dla zespołu leczącego".

W katalogu zaleceń zapisane jest, że lekarze mogą "zwolnić pacjenta", gdy zaczął się u niego proces umierania lub nie można oczekiwać poprawy bądź przeżycie jest możliwe tylko wówczas, gdy chory będzie stale przebywał na oddziale intensywnej terapii.

d1b0caq

Koronawirus w Polsce i na świecie

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

d1b0caq

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1b0caq

Zobacz też: Minister Michał Woś zarażony koronawirusem. Koledzy z pracy świadomie do niego nie dzwonią

d1b0caq

Podziel się opinią

Share

d1b0caq

d1b0caq
Więcej tematów