Trwa ładowanie...

Koronawirus. Mateusz Morawiecki: spróbujemy kupić szczepionkę na świecie

Przedłużające się problemy z dostawami szczepionek na COVID-19 wywołują duże zniecierpliwienie wśród rządzących krajów UE. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska podejmie próbę kupienia preparatów poza umową z UE.
Share
Koronawirus w Polsce. Premier Morawiecki zapowiedział ponaglenie KE ws. szczepionek
Koronawirus w Polsce. Premier Morawiecki zapowiedział ponaglenie KE ws. szczepionekŹródło: PAP, Fot: PAP/Łukasz Gągulski, £ukasz G¹gulski
d8289ss

- Uruchamiamy nasze różne kanały handlowe, żeby spróbować dokonać zakupu szczepionki przeciwko COVID-19 na świecie - stwierdził podczas konferencji w Krakowie Mateusz Morawiecki.

Premier zapytał: "czy to się uda?". - Tego nie wiem - zaznaczył. I przyznał, że "liczyliśmy na UE, ale teraz widzi, że wszystkie kraje członkowskie są bardzo mocno rozczarowane".

Jednocześnie Morawiecki stwierdził, że Komisja Europejska powinna wezwać "na dywanik" szefów wielkich koncernów farmaceutycznych i zmusić ich do zrealizowania umów na dostawy szczepionek.

d8289ss

Krzysztof Śmiszek na celowniku TVP Info. "Wracają do tego, co najgorsze"

Koronawirus w Polsce. "Premier Morawiecki: grozi nam 3. fala"

Premier zapowiedział, że za kilka dni na posiedzeniu Rady Europejskiej będzie "bardzo mocno" naciskać na Komisję Europejską, tak by przyspieszono dostawę dawek preparatów przeciw COVID-19 do Europy.

- Przygotowana przez nas logistyka szczepień jest w stanie włączyć ok. 10 mln osób miesięcznie w proces szczepień, ale nie mamy tylu dawek. Szczególnie, że wyraźnie grozi nam 3. fala - podkreślił Morawiecki.

Źródło: PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d8289ss

Podziel się opinią

Share
d8289ss
d8289ss
Więcej tematów