Trwa ładowanie...

Koronawirus. Jednoznaczne stanowisko ws. Marszu Niepodległości 11 listopada

Pandemia koronawirusa stała się zagrożeniem dla organizacji tegorocznego Marszu Niepodległości 11 listopada. Organizatorzy zapewniają, że pomimo pandemii będą zachęcać do uczestnictwa w pochodzie, ale w maseczkach.

Share
Koronawirus. Marsz Niepodległości 11 listopada zostanie zorganizowany
Koronawirus. Marsz Niepodległości 11 listopada zostanie zorganizowany Źródło: East News, fot: Magdalena Pasiewicz
d42tvik

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie z PAP przekazał, że pochód 11 listopada na ulicach Warszawy zostanie zorganizowany.

Jako argument przemawiający za jego organizacją Bąkiewicz podał obecne demonstracje przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. - Jeśli zgromadzenia środowisk lewackich odbywają się bez problemu, wręcz przy zabezpieczeniu takich zgromadzeń przez policję, to oznacza, że służby państwowe akceptują sytuację, w której w trakcie trwającej, rzekomej pandemii mogą odbywać się zgromadzenia - podkreślił, dodając, że na tych samych zasadach zostanie zorganizowany Marsz Niepodległości.

Bąkiewicz podkreślił, że państwo polskie jako "praworządne musi stosować do wszystkich tę samą miarę". - Jeśli do środowisk lewicowych jest stosowana taka miara, to my nie spodziewamy się, żeby w stosunku do nas były inne obostrzenia. Mamy w tej chwili zarejestrowane cykliczne zgromadzenie, które odbywa się co roku i będziemy organizowali nasz Marsz - dodał.

d42tvik

Koronawirus. Marsz Niepodległości pomimo obostrzeń

Prezes Stowarzyszenia zapytany o obostrzenia wprowadzone przez rząd w związku z pandemią koronawirusa odpowiedział, że ani rząd, ani państwo polskie - bo policja podlega MSWiA - nie traktują rozporządzeń w sposób jednoznaczny i pozawalają na zgromadzenia.

Strajk kobiet. Michał Dworczyk atakuje opozycję

Bąkiewicz podkreślił, że organizatorzy marszu będą zachęcać uczestników do stosowania się do obostrzeń wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia. - Będziemy apelowali o bezpieczeństwo i żeby ludzie przestrzegali tych wszystkich obostrzeń, które państwo polskie, czy Ministerstwo Zdrowia nam wszystkim proponuje. Mam nadzieję, że przyjdzie bardzo wielu Polaków, patriotów i będą oni w maseczkach - dodał.

Zapowiedział również, że szczegóły związane z organizacją marszu Stowarzyszenie przedstawi w środę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d42tvik

Podziel się opinią

Share
d42tvik
d42tvik
Więcej tematów