Trwa ładowanie...

Koronawirus. Małopolska z rekordem. Informacje o sztabie kryzysowym

Koronawirus nasila się w Małopolsce. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejny rekord zakażeń. Zostanie powołany sztab kryzysowy.

Share
Koronawirus. Małopolska. Kolejka do badania na obecność COVID-19 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie
Koronawirus. Małopolska. Kolejka do badania na obecność COVID-19 w Szpitalu Uniwersyteckim w KrakowieŹródło: PAP
dk01yxh

O sprawie informuje RMF FM. Według danych radia Małopolska odnotowała 1 143 przypadki COVID-19 w ciągu doby. Dla porównania dzień wcześniej potwierdzonych zakażeń koronawirusem było 898.

Ostatecznie Ministerstwo Zdrowia podało, że w województwie małopolskim przez ostatnie 24 godz. przybyło 1 137 infekcji.

dk01yxh

Potwierdzenie danych oznacza, że w Małopolsce od początku pandemii wykryto ponad 18 tysięcy przypadków koronawirusa. W regionie zmarło ponad 250 chorych na COVID-19, a 11 tysięcy pokonało wirusa.

We wtorek aktywnych było w województwie małopolskim 5 940 zakażeń, z czego ponad trzysta przypadków potwierdzono u dzieci. 13 października poinformowano, że 660 chorych znajduje się w szpitalach.

Z powodu trudnej sytuacji wojewoda ma zwołać sztab kryzysowy. RMF FM podaje, że chce utworzyć 3 szpitale jednoimienne.

Grozi nam kolejny lockdown? Kamil Bortniczuk: to oznacza mniejsze wpływy do budżetu

Koronawirus w Polsce. Kraków w strefie czerwonej?

Wszystko wskazuje na to, że w czwartek Kraków i część małopolskich powiatów trafi do strefy czerwonej. Obecnie znajduje się w niej pięć powiatów: limanowski, myślenicki, nowotarski, suski i tatrzański.

dk01yxh

Przypomnijmy: co czwartek Ministerstwo Zdrowia aktualizuje listę miejsc, które należą do czerwonej lub żółtej strefy. Tam z kolei obowiązują liczne obostrzenia.

Tydzień temu premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia Adam Niedzielski poinformowali, że ze względu na liczne zachorowania na COVID-19 w kraju, cała Polska została objęta żółtą strefą. Wyjątki stanowią 32 powiaty, które trafi do strefy czerwonej.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dk01yxh

Podziel się opinią

Share
dk01yxh
dk01yxh
Więcej tematów