Trwa ładowanie...
d1q2e8j

Koronawirus. Księża jednej z parafii w Lublinie na kwarantannie. Jeden z nich miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem

Koronawirus: Księża jednej z parafii w Lublinie zostali objęci pięciodniową kwarantanną. Jeden z kapłanów miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Księża z Lublina skierowani na kwarantannę
Koronawirus. Księża z Lublina skierowani na kwarantannę (Unsplash.com)
d1q2e8j

Koronawirus. Księża parafii w Lublinie na kwarantannie

Księża z parafii pw. św. Józefa przy ulicy Filaretów 7 w Lublinie zostali objęci pięciodniową kwarantanną. Taką decyzję podjął sanepid po tym, jak jeden z duszpasterzy miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Decyzję podjęto po to, by ograniczyć ryzyko zakażenia innych osób. Księża mają przejść badania na obecność koronawirusa i dopiero wtedy wrócą do pełnienia swoich obowiązków.

"W związku z tym, że jeden z kapłanów z naszej wspólnoty miał kontakt z osobą zarażoną koronowirusem zostaliśmy objęci kwarantanną od 17 lipca do dnia 21 lipca 2020" - poinformowała parafia pw. św. Józefa w Lublinie za pośrednictwem swojej strony internetowej. To kolejna sytuacja w Polsce, gdzie księża zostali skierowani na obowiązkową kwarantannę po tym, jak mieli kontakt z osobą zakażoną.

d1q2e8j

Koronawirus. Msze święte odbywają się w kościele św. Józefa

Jak dodała parafia na swojej stronie, msze święte nadal są odprawiane. "Wszystkie Msze św. w naszym kościele będą odprawiane przez kapłanów, którzy nie mieli z nami kontaktu. W tym czasie duszpasterze parafialni będą odprawiali Msze św. w kaplicy na Plebani" - dodano w krótkim komunikacie skierowanym do parafian.

W Polsce zdiagnozowano już 39 746 przypadków zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby przybyło kolejnych 339 przypadków. Zmarło 1 618 osób chorych na COVID-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że 29 924 ze wszystkich osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem to ozdrowieńcy.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2020. Paweł Szefernaker: To, co robi Trzaskowski, jest żałosne

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1q2e8j

Podziel się opinią

Share

d1q2e8j

d1q2e8j
Więcej tematów