Trwa ładowanie...

Koronawirus i wybory 2020. Beata Szydło broniła 500 plus i apelowała do przeciwników Andrzeja Dudy

Koronawirus w Polsce. Mimo epidemii PiS chce przeprowadzić wybory w 2020 roku. - Jak najszybciej - powiedziała Beata Szydło. Zapewniła, że w obliczu kryzysu świadczenia społeczne nie będą zawieszone. Oczekuje deklaracji od kandydatów na prezydenta, że tego nie zmienią.

Share
Koronawirus i wybory 2020. Beata Szydło broniła 500 plus i apelowała do przeciwników Andrzeja Dudy
Źródło: PAP
d2aix29

Wybory prezydenckie odbędą się w maju - wszystko na to wskazuje. Rząd nie chce ich przełożyć, żaden z kandydatów nie wycofał się ze startu. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy zorganizowała konferencję prasową, na której podkreśliła, że wybory będą bezpieczne i powinny zostać przeprowadzone jak najszybciej.

Powód? Jak tłumaczyła Beata Szydło, czas zakończyć kampanię i zająć się najważniejszym - gospodarką. Apelowała do pozostałych kandydatów, by przestali mówić o wyborach. - Apeluję, by zechcieli brać udział w pracach nad ustawami, które przygotowuje rząd, dotyczącymi wsparcia gospodarki - mówiła.

Przypomniała, że Duda podpisał deklarację, że będzie bronił programów społecznych. Zapytała pozostałych kandydatów, czy jeśli obejmą urząd prezydenta, również będą to robić. - Mam nadzieję, że uczciwie odpowiecie Polakom - dodała.

Zobacz też: Wybory 2020. Obóz rządzący poróżniony. "Rozpad rządu możliwy"

Koronawirus w Polsce a wybory 2020. Sam Andrzej Duda zapewnia, że 500 plus nie zostanie odebrane

W konferencji wzięła udział również Elżbieta Rafalska, była minister rodziny. - Czy pierwszymi ofiarami kryzysu spowodowanego koronawirusem zostaną rodziny? Absolutnie nie. Projekty społeczne są potrzebne żebyśmy z optymizmem wrócili do normalności - zadeklarowała. Wytknęła kandydatowi na prezydenta Władysławowi Kosiniakowi-Kamyszowi, że wydłużał wiek emerytalny.

d2aix29

Z kolei Szydło przypomniała, że opozycja grzmiała, że Polski nie stać na 500 plus.

W poniedziałek Duda wygłosił też oświadczenie. - Jeśli będę piastował urząd prezydenta (...), z całą pewnością nie dojdzie do likwidacji 500 plus i podwyższenia Polakom wieku emerytalnego - zapewnił.

Koronawirus z Polsce i na świecie. Zobacz mapę. Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2aix29

Podziel się opinią

Share
d2aix29
d2aix29
Więcej tematów