Trwa ładowanie...
d4c4i4b

Koronawirus a powrót do szkoły. Najnowszy sondaż wśród rodziców

Koronawirus sprawił, że tegoroczny powrót dzieci do szkoły będzie wyglądał inaczej niż zazwyczaj. Połowa rodziców obawia się, że ich dzieci zakażą się w szkole SARS-CoV-2 - wynika z sondażu.
Share
Koronawirus a powrót do szkoły. Najnowszy sondaż wśród rodziców
Koronawirus a powrót do szkoły. Najnowszy sondaż wśród rodzicówŹródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d4c4i4b

Jedna trzecia rodziców (32 proc.) uważa, że szkoły nie są przygotowane na ponowne przyjęcie dzieci, a co drugi obawia się, że jego dziecko zakazi się w szkole koronawirusem - wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadzonego na zlecenie Nationale-Nederlanden.

Niemal jedna trzecia ankietowanych (29 proc.) martwi się o to, czy dzieci zdołają nadrobić zaległości powstałe podczas nauki zdalnej - zauważa PAP, prezentując wyniki sondażu w serwisie poświęconym pandemii SARS-CoV-2.

Zobacz też: Lech Wałęsa o prezesie PiS: narobił tyle świństw, i to takich bezczelnych

Podobny odsetek uczestników badania obawia się, że z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa szkoły ponownie przejdą na zdalne nauczanie. Co trzeci badany nie jest przekonany, czy w szkołach będą przestrzegane rygory sanitarne.

d4c4i4b

Koronawirus a powrót do szkoły. Najnowszy sondaż wśród rodziców

Zaledwie 10 proc. rodziców stwierdziło, że nie ma żadnych obaw związanych z rozpoczęciem roku szkolnego.

W badaniu widać też nieznaczną zmianę podejścia rodziców w przygotowaniach do nowego roku szkolnego - zauważa agencja. Niemal jedna czwarta ankietowanych stwierdziła, że ograniczyła w tym roku wydatki związane z powrotem do nauki.

Co trzeci uczestnik badania nie zamierza podczas pandemii ograniczać dzieciom zajęć dodatkowych.

d4c4i4b

Z kolei 39 proc. ankietowanych rodziców zadeklarowało, że pilnuje, aby ich dzieci nosiły maseczki w miejscach publicznych. Niemal jedna trzecia ankietowanych twierdzi, że otwarcie rozmawia z najmłodszymi o zagrożeniach związanych z COVID-19.

Badanie przeprowadzono w dniach 21-22 sierpnia 2020 roku metodą CATI na grupie 1000 dorosłych Polaków posiadających dzieci w wieku szkolnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4c4i4b

Podziel się opinią

Share
d4c4i4b
d4c4i4b
Więcej tematów