Trwa ładowanie...
d3i7325

Koronawirus. Hiszpania zakupiła wadliwe chińskie testy na wykrycie koronawirusa

Kluczowy sprzęt medyczny - tzw. szybkie testy na wykrycie koronawirusa - miały być pomocne dla wielu szpitali zakaźnych. Wiele państw zdecydowało się wyposażyć w te narzędzia wiele swoich placówek - w tym Hiszpania. Problem w tym, że część z nich jest wadliwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus. Rząd hiszpański kupił tzw. szybkie testy na wykrycie COVID-19
Koronawirus. Rząd hiszpański kupił tzw. szybkie testy na wykrycie COVID-19 (PAP, Fot: PAP/EPA/KAI FOERSTERLING)
d3i7325

- Testy zakupione w Chinach są bezużyteczne, gdyż dają wyniki fałszywie negatywne - stwierdza w raporcie hiszpańskie Stowarzyszenie Chorób Zakaźnych i Mikrobiologii Klinicznej. Do dokumentu trafił dziennik "El Mundo" i ujawnia, że problem z testami tkwi w ich niskiej czułości (poniżej 30 proc.), podczas gdy wskaźnik powinien wynosić prawie 3 razy tyle (ponad 80 proc.).

"To oznacza, że testy w znacznym stopniu nie rozpoznają zakażenia" - czytamy w gazecie. Jak się okazuje - pacjenci ze stwierdzonym pozytywnym wynikiem wiarygodnej, laboratoryjnej próby PCR mieli fałszywie negatywny wynik szybkich testów.

Chińczycy którzy dostarczyli wadliwy sprzęt, twierdzą że testy zostały zakupione w firmie, która nie posiada posiada oficjalnego zezwolenia na produkcję i sprzedaż tego typu narzędzi. "Ministerstwo ds. Handlu Chin przekazało Hiszpanii listę firm posiadających licencje handlowe, na której nie widniała firma, u której dokonano zakupu" - oznajmiła ambasada Państwa Środka w Madrycie.

d3i7325

Półwysep Iberyjski od kilkunastu dni walczy z pandemią koronawirusa. Hiszpańskie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu minionych 24 godzin z powodu COVID-19 zmarło 655 osób (w sumie ponad 4 tys. ofiar). Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła o ponad 8,5 tysiąca (łącznie 65 tys. zakażonych).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

d3i7325

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów